ZBRAZebra Technologies

🇺🇸 US
Smart Money 43
369.01
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
50/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
42/100
Dalio Risk ?
62/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
$136.2
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
49/100
Lothien Sağlamlık: Orta (49/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 6 | Negatif: 5 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $233M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+72.6 arttı ($135M → $233M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+108.0 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %49.6 → %53.0 (+3.4 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.82x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Likidite Riski
Cari oran 0.52x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($198M) kârın %85'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+45.0 arttı ($260M → $377M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 32.8. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 5.15. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 19.4. Pahalı değerleme.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-40.8 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%48.6
VaR 95% ?
%4.90
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%6.98
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%5.53
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%36.5
23.10.2025 → 30.03.2026
الانحراف ?
2.54
Parametrik%4.90
Historik%3.71
Cornish-Fisher%0.95
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-9.7%
ROIC ?
12.7%
قيمة DCF ?
273.45
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+72.6 artarak 233.0M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+108.0
Hasılat çeyreklik %+4.1 büyüdü (1.6B USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+20.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %53.0
Brüt marj değişimi: %+3.4 puan
Net kâr marjı: %15.0
FAVÖK çeyreklik %+45.0 büyüdü (377.0M USD)
FAVÖK marjı: %24.2
Toplam borç: 3.0B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 2.8B USD
Borç/Özkaynak oranı: 0.86x
Cari oran < 1: 0.52x — likidite riski
Nakit %+37.7 arttı → 157.0M USD
İşletme nakit akışı pozitif: 211.0M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 198.0M USD
ROE düşük: %6.8
ROA: %2.7
Toplam varlıklar: 8.6B USD (%+3.7)
Özkaynak: 3.4B USD (%-1.0)
İşletme kârı pozitif: 331.0M USD
İşletme kârı büyüme: %+47.8
Faiz karşılama oranı güçlü: 8.4x (Faiz: 45.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 47.4M USD
Net işletme sermayesi negatif: -1.9B USD — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %-2747.1
CAPEX: 13.0M USD (Hasılatın %0.8'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+25.5 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 293.95 USD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %15.0
Net kâr marjı %15.0 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +5.9 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %15.6
ROE %15.6 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %24.2
FAVÖK marjı %24.2 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %53.0
Hasılat başına brüt kâr %53.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %15.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %15.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 32.8x القطاع: 26.9x
F/K 32.8x — sektör medyanının (26.9x) %22 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 5.15x القطاع: 4.51x
PD/DD 5.15x — sektör medyanının (4.51x) %14 üzerinde.
EV/EBITDA 19.4x القطاع: 19.4x
EV/EBITDA 19.4x — sektör medyanının (19.4x) %0 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 0.52x
Cari oran 0.52x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 2.8x
Net Borç/EBITDA 2.8x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.86x
Borç/Özkaynak 0.86x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 7.3x
Faiz karşılama 7.3x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+20.4
Hasılat yıllık %20.4 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+108.0
Net kâr yıllık %108.0 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 152.7M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 116.5M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
50/100
Orta düzey sağlamlık (50/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-9.7%
Eksi %9.7 beklenen değer (337.74) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 327.47 | PD/DD hedefi: 340.37 | EV/EBITDA hedefi: 372.74 | DCF hedefi: 273.45
Damodaran Değerleme
42/100
Düşük Damodaran skoru (42/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
62/100
Orta düzey borç riski (62/100). Faiz karşılama oranı 7.3x — güçlü. Borç/EBITDA 2.8x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 63/100 | Kalite: 87/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%12.7
ROIC (%12.7) sermaye maliyetini hafifçe (2.4 puan) aşıyor.
WACC: %10.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
273.45
DCF (273.45) güncel fiyatın %26.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 373.86
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
$136.2
Güncel fiyat Graham değerinin %63.6 üzerinde ($136.2) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
32.8x vs 26.9x
Sektör medyanının %22 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
5.15x vs 4.51x
Sektörden %14 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
19.4x vs 19.4x
Sektörden %0 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%12.7 vs %10.4 WACC
ROIC 2.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%9.2 vs %18.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %9.2
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (369.01), TRAMA-99 çizgisinin %25.5 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
السعر:: 369.01
TRAMA: 293.95
الفرق: %+25.5
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

ZBRA — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.