UKUZSouthern Kuzbass Coal company Public joint-stock company

🇷🇺 MOEX
608.00
RUB
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
63/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
56/100
Dalio Risk ?
43/100
Piotroski ?
Hesaplanamadı
Yetersiz çeyrek verisi: 4 mevcut, en az 5 gerekli
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
69%
ملخص متانة لوذيان
60/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (60/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽3.3B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %30.9. Her 100₽ satıştan 31₽ kâr kalıyor.
Likidite Riski
Cari oran 0.20x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 1.6. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.1. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%36.9
VaR 95% ?
%3.95
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.54
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%5.03
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%43.7
02.12.2025 → 25.08.2026
الانحراف ?
1.72
Parametrik%3.95
Historik%3.29
Cornish-Fisher%2.06
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+60.7%
ROIC ?
24.0%
قيمة DCF ?
640.50
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2021/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (3.3B RUB, %+0.0)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (10.8B RUB)
Brüt kâr marjı güçlü: %54.8
Net kâr marjı yüksek: %30.9
FAVÖK yatay seyrede (6.2B RUB)
FAVÖK marjı güçlü: %57.9
Toplam borç: 80.5B RUB
Net borç hasılatın üzerinde: 80.4B RUB
Cari oran < 1: 0.20x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 100.2M RUB
İşletme nakit akışı pozitif: 2.9B RUB
Serbest nakit akışı pozitif: 2.6B RUB
ROA: %4.3
Toplam varlıklar: 76.5B RUB (%+0.0)
Özkaynak: -21.0B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 3.9B RUB
Faiz karşılama oranı: 2.5x (Faiz: 2.5B RUB)
Ödenmiş sermaye: 36.1M RUB
Net işletme sermayesi negatif: -61.5B RUB — kısa vadeli baskı
CAPEX: 381.5M RUB (Hasılatın %3.5'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+7.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 566.94 RUB
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %20
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %30.9
Net kâr marjı %30.9 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-63.5
ROE %-63.5 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %57.9
FAVÖK marjı %57.9 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %54.8
Hasılat başına brüt kâr %54.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %23.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %23.8'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 1.6x القطاع: 10.1x
F/K 1.6x — sektör medyanının (10.1x) %84 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
EV/EBITDA 4.1x القطاع: 4.9x
EV/EBITDA 4.1x — sektör medyanı (4.9x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 0.20x
Cari oran 0.20x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 3.2x
Net Borç/EBITDA 3.2x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Faiz Karşılama Oranı 2.5x
Faiz karşılama 2.5x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
النمو
لا توجد بيانات الميزانية العمومية
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
63/100
İyi sağlamlık (63/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+60.7%
Artı %60.7 beklenen değer (977.12) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: FK hedefi: 1824.00 | EV/EBITDA hedefi: 727.67 | DCF hedefi: 640.50
Damodaran Değerleme
56/100
Orta Damodaran skoru (56/100). ROIC (%24.0) – WACC (%18.7) farkı +5.3 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
43/100
Yüksek borç riski (43/100). Faiz karşılama oranı 2.5x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 3.2x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 60/100 | Borç Servis: 33/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%24.0
ROIC (%24.0) sermaye maliyetini 5.3 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %18.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
640.50
DCF (640.50) güncel fiyatla (%+5.3) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 608.00
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
—
Yetersiz çeyrek verisi: 4 mevcut, en az 5 gerekli
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
1.6x vs 10.1x
Sektör medyanının %84 altında — ucuz
EV/EBITDA
4.1x vs 4.9x
Sektörden %16 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%24.0 vs %18.7 WACC
ROIC 5.3 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%30.9 vs %57.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %30.9
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (608.00), TRAMA-99 çizgisinin %7.2 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 608.00
TRAMA: 566.94
الفرق: %+7.2
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
UKUZ — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.