TOTS3TOTVS S.A.

🇧🇷 Brezilya Borsası
40.29
BRL
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
28/100
Dalio Risk ?
77/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
R$22.6
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
76/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (76/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 5 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte R$689M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+200.9 arttı (R$229M → R$689M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+264.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %35.9. Her 100R$ satıştan 36R$ kâr kalıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.0. Makul değerleme aralığında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-49.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%39.8
VaR 95% ?
%4.11
daily max loss
VaR 99% ?
%5.82
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.53
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%43.8
14.11.2025 → 23.07.2026
Skewness ?
-0.27
Parametrik%4.11
Historik%3.51
Cornish-Fisher%4.14
Return Distribution
Valuation
Potential?
+19.8%
ROIC ?
14.0%
DCF Value ?
10.94
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+200.9 artarak 688.5M BRL oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+264.8
Hasılat çeyreklik %+13.1 büyüdü (1.9B BRL)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+36.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %71.0
Net kâr marjı yüksek: %35.9
FAVÖK yatay seyrede (530.7M BRL)
FAVÖK marjı güçlü: %27.6
Toplam borç: 5.0B BRL
Net borç hasılatın üzerinde: 3.0B BRL
Borç/Özkaynak oranı: 0.92x
Cari oran: 1.84x — yeterli likidite
Nakit %+41.0 arttı → 2.0B BRL
İşletme nakit akışı pozitif: 461.4M BRL
Serbest nakit akışı pozitif: 375.3M BRL
ROE: %12.6
ROA: %5.3
Toplam varlıklar: 13.0B BRL (%-0.5)
Özkaynak %+10.0 arttı → 5.5B BRL
İşletme kârı pozitif: 387.0M BRL
Faiz karşılama oranı güçlü: 100.6x (Faiz: 5.3M BRL)
Ödenmiş sermaye: 573.2M BRL
Net işletme sermayesi pozitif: 1.6B BRL
İşletme sermayesi değişimi: %+9.4
CAPEX: 86.1M BRL (Hasılatın %4.5'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+21.5 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 33.15 BRL
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %35.9
Net kâr marjı %35.9 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +22.4 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %22.7
ROE %22.7 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %27.6
FAVÖK marjı %27.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %71.0
Hasılat başına brüt kâr %71.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %17.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %17.4'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 14.0x Sector: 10.4x
F/K 14.0x — sektör medyanının (10.4x) %34 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 4.03x Sector: 1.95x
PD/DD 4.03x — sektör medyanının %107 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 13.1x Sector: 36.8x
EV/EBITDA 13.1x — sektör medyanının (36.8x) %64 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 1.84x
Cari oran 1.84x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.6x
Net Borç/EBITDA 2.6x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.92x
Borç/Özkaynak 0.92x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 7.9x
Faiz karşılama 7.9x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+36.1
Hasılat yıllık %36.1 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+264.8
Net kâr yıllık %264.8 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+19.8%
Artı %19.8 beklenen değer (47.68) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 28.78 | PD/DD hedefi: 20.46 | EV/EBITDA hedefi: 111.77 | DCF hedefi: 10.94
Damodaran Değerleme
28/100
Düşük Damodaran skoru (28/100). ROIC (%14.0) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
77/100
Düşük borç riski (77/100). Faiz karşılama oranı 7.9x — güçlü. Borç/EBITDA 2.6x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 51/100 | Borç Servis: 96/100 | Kalite: 94/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.0
ROIC (%14.0) sermaye maliyetinin (18.0%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %18.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
10.94
DCF (10.94) güncel fiyatın %72.5 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 39.79
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
R$22.6
Graham içsel değer: R$22.6. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
14.0x vs 10.4x
Sektör medyanının %34 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
4.03x vs 1.95x
Sektörden %107 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
13.1x vs 36.8x
Sektörden %64 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.0 vs %18.0 WACC
ROIC 4.0 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%21.8 vs %30.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %21.8
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (40.29), TRAMA-99 çizgisinin %21.5 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Price:: 40.29
TRAMA: 33.15
Difference: %+21.5
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
TOTS3 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.