TOTS3TOTVS S.A.

🇧🇷 Brezilya Borsası
40.29
BRL
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
28/100
Dalio Risk ?
77/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
R$22.6
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
72%
Lothien Sağlamlık Özeti
76/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (76/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 5 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte R$689M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+200.9 arttı (R$229M → R$689M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+264.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %35.9. Her 100R$ satıştan 36R$ kâr kalıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.0. Makul değerleme aralığında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-49.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%39.8
VaR 95% ?
%4.11
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%5.82
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%5.53
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%43.8
14.11.2025 → 23.07.2026
Çarpıklık ?
-0.27
Parametrik%4.11
Historik%3.51
Cornish-Fisher%4.14
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+19.8%
ROIC ?
14.0%
DCF Değer ?
10.94
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+200.9 artarak 688.5M BRL oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+264.8
Hasılat çeyreklik %+13.1 büyüdü (1.9B BRL)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+36.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %71.0
Net kâr marjı yüksek: %35.9
FAVÖK yatay seyrede (530.7M BRL)
FAVÖK marjı güçlü: %27.6
Toplam borç: 5.0B BRL
Net borç hasılatın üzerinde: 3.0B BRL
Borç/Özkaynak oranı: 0.92x
Cari oran: 1.84x — yeterli likidite
Nakit %+41.0 arttı → 2.0B BRL
İşletme nakit akışı pozitif: 461.4M BRL
Serbest nakit akışı pozitif: 375.3M BRL
ROE: %12.6
ROA: %5.3
Toplam varlıklar: 13.0B BRL (%-0.5)
Özkaynak %+10.0 arttı → 5.5B BRL
İşletme kârı pozitif: 387.0M BRL
Faiz karşılama oranı güçlü: 100.6x (Faiz: 5.3M BRL)
Ödenmiş sermaye: 573.2M BRL
Net işletme sermayesi pozitif: 1.6B BRL
İşletme sermayesi değişimi: %+9.4
CAPEX: 86.1M BRL (Hasılatın %4.5'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+21.5 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 33.15 BRL
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %35.9
Net kâr marjı %35.9 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +22.4 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %22.7
ROE %22.7 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %27.6
FAVÖK marjı %27.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %71.0
Hasılat başına brüt kâr %71.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %17.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %17.4'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 14.0x Sektör: 10.4x
F/K 14.0x — sektör medyanının (10.4x) %34 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 4.03x Sektör: 1.95x
PD/DD 4.03x — sektör medyanının %107 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 13.1x Sektör: 36.8x
EV/EBITDA 13.1x — sektör medyanının (36.8x) %64 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 1.84x
Cari oran 1.84x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.6x
Net Borç/EBITDA 2.6x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.92x
Borç/Özkaynak 0.92x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 7.9x
Faiz karşılama 7.9x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+36.1
Hasılat yıllık %36.1 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+264.8
Net kâr yıllık %264.8 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+19.8%
Artı %19.8 beklenen değer (47.68) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 28.78 | PD/DD hedefi: 20.46 | EV/EBITDA hedefi: 111.77 | DCF hedefi: 10.94
Damodaran Değerleme
28/100
Düşük Damodaran skoru (28/100). ROIC (%14.0) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
77/100
Düşük borç riski (77/100). Faiz karşılama oranı 7.9x — güçlü. Borç/EBITDA 2.6x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 51/100 | Borç Servis: 96/100 | Kalite: 94/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.0
ROIC (%14.0) sermaye maliyetinin (18.0%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %18.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
10.94
DCF (10.94) güncel fiyatın %72.5 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 39.79
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
R$22.6
Graham içsel değer: R$22.6. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
14.0x vs 10.4x
Sektör medyanının %34 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
4.03x vs 1.95x
Sektörden %107 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
13.1x vs 36.8x
Sektörden %64 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.0 vs %18.0 WACC
ROIC 4.0 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%21.8 vs %30.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %21.8
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (40.29), TRAMA-99 çizgisinin %21.5 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Fiyat:: 40.29
TRAMA: 33.15
Fark: %+21.5
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
TOTS3 — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.