THERMAXThermax Limited

🇮🇳 Hindistan Borsası
3326.80
INR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
37/100
Zayıf
Neden bu skor?
Damodaran ?
29/100
Dalio Risk ?
75/100
Piotroski ?
0/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Cari oran verisi eksik (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
33/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (33/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 7 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₹252M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-89.7 geriledi (₹2.4B → ₹252M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-83.4 düştü. Uzun vadede endişe verici.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Geriledi
Satış gelirleri çeyreklik %-32.9 düştü. Talep zayıflıyor veya mevsimsel etki var.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %1.1. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-68.2 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 66.8. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 7.14. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 34.4. Pahalı değerleme.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+279.8 artabilir (₹252M → ₹959M).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%36.0
VaR 95% ?
%3.68
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.22
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.07
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%39.2
30.06.2026 → 08.10.2026
الانحراف ?
0.92
Parametrik%3.68
Historik%3.07
Cornish-Fisher%2.90
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-29.8%
ROIC ?
9.3%
قيمة DCF ?
550.32
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-89.7 düşerek 252.4M INR oldu
Yıllık net kâr %-83.4 geriledi
Hasılat çeyreklik %-32.9 düştü (23.0B INR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+9.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %46.9
Net kâr marjı düşük: %1.1
FAVÖK çeyreklik %-68.2 düştü (1.4B INR)
FAVÖK marjı düşük: %5.9
İşletme kârı pozitif: 372.2M INR
Faiz karşılama oranı: 3.9x (Faiz: 351.5M INR)
Ödenmiş sermaye: 112.7M INR
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-11.6 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 3764.41 INR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %1.1
Net kâr marjı %1.1 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -6.0 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %11.2
ROE %11.2 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %5.9
FAVÖK marjı %5.9 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %46.9
Hasılat başına brüt kâr %46.9. Güçlü fiyatlama gücü.
التقييم
F/K Oranı 66.8x القطاع: 38.3x
F/K 66.8x — sektör medyanının (38.3x) %74 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 7.14x القطاع: 4.71x
PD/DD 7.14x — sektör medyanının %52 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 34.4x القطاع: 30.3x
EV/EBITDA 34.4x — sektör medyanının (30.3x) %14 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.22x
Cari oran 1.22x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.0x
Net Borç/EBITDA 2.0x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.43x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 8.3x
Faiz karşılama 8.3x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+9.4
Hasılat yıllık %9.4 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-83.4
Net kâr yıllık %-83.4 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 2.3B). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 888.1M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
37/100
Zayıf sağlamlık (37/100). Değerleme metrikleri ve/veya borç profili olumsuz; dikkatli olmak gerekiyor.
Zayıf
Potansiyel
-29.8%
Eksi %29.8 beklenen değer (2336.00) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 1832.83 | PD/DD hedefi: 2232.63 | EV/EBITDA hedefi: 2925.52 | DCF hedefi: 831.70
Damodaran Değerleme
29/100
Düşük Damodaran skoru (29/100). ROIC (%9.3) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
75/100
Düşük borç riski (75/100). Faiz karşılama oranı 8.3x — güçlü. Borç/EBITDA 2.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 82/100 | Borç Servis: 81/100 | Kalite: 78/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%9.3
ROIC (%9.3) sermaye maliyetinin (15.1%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %15.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
550.32
DCF (550.32) güncel fiyatın %83.5 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 3326.80
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
0/9
Zayıf Piotroski (0/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
66.8x vs 38.3x
Sektör medyanının %74 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
7.14x vs 4.71x
Sektörden %52 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
34.4x vs 30.3x
Sektörden %14 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%9.3 vs %15.1 WACC
ROIC 5.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%5.5 vs %11.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %5.5
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (3326.80), TRAMA-99 çizgisinin %11.6 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 3326.80
TRAMA: 3764.41
الفرق: %-11.6
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
THERMAX — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.