TGKBPublic Joint-Stock Company Territorial Generation Company No.2

🇷🇺 MOEX
0.00
RUB
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
70/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
36/100
Dalio Risk ?
45/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Graham ?
₽0.0
Ucuz
Active Metric?
3/4
Confidence?
64%
Lothien Robustness Summary
73/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (73/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽361M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+248.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 3.6. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.13. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 2.8. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Düşük ROE
ROE: %3.7. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 70/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-17.9 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%46.8
VaR 95% ?
%4.89
daily max loss
VaR 99% ?
%6.90
daily max loss
CVaR 95% ?
%6.30
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%52.3
02.02.2026 → 17.07.2026
Skewness ?
-0.14
Parametrik%4.89
Historik%4.41
Cornish-Fisher%4.74
Return Distribution
Valuation
Potential?
+109.9%
ROIC ?
2.3%
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2022/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (361.0M RUB, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+248.6
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (11.9B RUB)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+0.9)
Brüt kâr marjı güçlü: %96.5
Net kâr marjı düşük: %3.0
FAVÖK yatay seyrede (1.5B RUB)
FAVÖK marjı: %12.8
Toplam borç: 12.8B RUB
Net borç hasılatın üzerinde: 12.1B RUB
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.33x
Cari oran < 1: 0.98x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 688.2M RUB
İşletme nakit akışı pozitif: 515.8M RUB
Serbest nakit akışı pozitif: 252.4M RUB
ROE düşük: %0.9
ROA düşük: %0.4
Toplam varlıklar: 83.9B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 38.7B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 469.2M RUB
Faiz karşılama oranı: 3.4x (Faiz: 443.8M RUB)
Ödenmiş sermaye: 1,076.7B RUB
Net işletme sermayesi negatif: -545.7M RUB — kısa vadeli baskı
CAPEX: 263.4M RUB (Hasılatın %2.2'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-11.8 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.01 RUB
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %3.0
Net kâr marjı %3.0 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %3.7
ROE %3.7 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %12.8
FAVÖK marjı %12.8 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %96.5
Hasılat başına brüt kâr %96.5. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %2.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %2.1'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 3.6x Sector: 10.1x
F/K 3.6x — sektör medyanının (10.1x) %65 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.13x Sector: 1.81x
PD/DD 0.13x — sektör medyanının (1.81x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 2.8x Sector: 4.9x
EV/EBITDA 2.8x — sektör medyanının (4.9x) %42 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 0.98x
Cari oran 0.98x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 2.1x
Net Borç/EBITDA 2.1x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.33x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 3.4x
Faiz karşılama 3.4x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+0.9
Hasılat yıllık %0.9 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+248.6
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2022/12). Önemli iyileşme.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
70/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (70/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+109.9%
Artı %109.9 beklenen değer (0.01) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: FK hedefi: 0.01 | PD/DD hedefi: 0.01 | EV/EBITDA hedefi: 0.01
Damodaran Değerleme
36/100
Düşük Damodaran skoru (36/100). ROIC (%2.3) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
45/100
Yüksek borç riski (45/100). Faiz karşılama oranı 3.4x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 2.1x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 83/100 | Borç Servis: 58/100 | Kalite: 36/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%2.3
ROIC (%2.3) sermaye maliyetinin (19.7%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %19.7
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
₽0.0
Graham içsel değer: ₽0.0. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
3.6x vs 10.1x
Sektör medyanının %65 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.13x vs 1.81x
Sektörden %93 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
2.8x vs 4.9x
Sektörden %42 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%2.3 vs %19.7 WACC
ROIC 17.5 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%3.0 vs %12.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %3.0
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (0.00), TRAMA-99 çizgisinin %11.8 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 0.00
TRAMA: 0.01
Difference: %-11.8
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
TGKB — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.