TEPTallgrass Energy Partners, LP

🇪🇺 Euronext
74.68
EUR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
80/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
73/100
Dalio Risk ?
68/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
€116.4
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
90/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (90/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 10 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €464M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+273.4 arttı (€124M → €464M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+273.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+290.9 arttı (€2.6B → €10.0B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+290.9 arttı. Şirket büyüyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.91x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (€1.2B) kârın %249'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+251.6 arttı (€448M → €1.6B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 4.6. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 2.8. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 80/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-69.8 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%48.8
VaR 95% ?
%4.97
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%7.07
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.49
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%39.5
19.05.2026 → 30.06.2026
الانحراف ?
0.12
Parametrik%4.97
Historik%4.17
Cornish-Fisher%4.74
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+103.1%
ROIC ?
9.1%
قيمة DCF ?
1,392.22
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+273.4
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+290.9)
Brüt kâr marjı: %30.7
Net kâr marjı düşük: %4.7
FAVÖK marjı: %15.8
Toplam borç: 4.8B EUR
Net borç: 3.8B EUR
Borç/Özkaynak oranı: 1.15x
Cari oran: 1.39x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 1.0B EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 1.6B EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 1.2B EUR
ROE: %11.1
ROA: %4.0
Ödenmiş sermaye: 59.7M EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 1.1B EUR
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+25.6 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 59.44 EUR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %4.7
Net kâr marjı %4.7 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -0.2 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %17.2
ROE %17.2 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %15.8
FAVÖK marjı %15.8 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %30.7
Hasılat başına brüt kâr %30.7. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %12.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %12.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 4.6x القطاع: 13.7x
F/K 4.6x — sektör medyanının (13.7x) %67 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.04x القطاع: 1.85x
PD/DD 1.04x — sektör medyanının (1.85x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 2.8x القطاع: 5.6x
EV/EBITDA 2.8x — sektör medyanının (5.6x) %51 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.39x
Cari oran 1.39x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.7x
Net Borç/EBITDA 1.7x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.15x
Borç/Özkaynak 1.15x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 16.0x
Faiz karşılama 16.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+290.9
Hasılat yıllık %290.9 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+273.4
Net kâr yıllık %273.4 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 239.7M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 127.5M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
80/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (80/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+103.1%
Artı %103.1 beklenen değer (151.70) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 201.00 | PD/DD hedefi: 138.17 | EV/EBITDA hedefi: 150.92 | DCF hedefi: 224.04
Damodaran Değerleme
73/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (73/100). ROIC (%9.1) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
68/100
Orta düzey borç riski (68/100). Faiz karşılama oranı 16.0x — güçlü. Borç/EBITDA 1.7x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 75/100 | Borç Servis: 85/100 | Kalite: 72/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%9.1
ROIC (%9.1) sermaye maliyetini hafifçe (2.4 puan) aşıyor.
WACC: %6.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1,392.22
DCF modeli 1392.22 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %1764.2 ucuz.
Mevcut fiyat: 74.68
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
€116.4
Graham değeri (€116.4) güncel fiyatın %55.9 üzerinde — değer yatırımı açısından cazip.
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
4.6x vs 13.7x
Sektör medyanının %67 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.04x vs 1.85x
Sektörden %44 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
2.8x vs 5.6x
Sektörden %51 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%9.1 vs %6.7 WACC
ROIC 2.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%4.7 vs %16.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %4.7
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (74.68), TRAMA-99 çizgisinin %25.6 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
السعر:: 74.68
TRAMA: 59.44
الفرق: %+25.6
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
TEP — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.