TELOTelomir Pharmaceuticals, Inc.

NORDIC
126.10
EUR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
56/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
39/100
Dalio Risk ?
75/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
€9.4
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
26/100
Lothien Sağlamlık: Çok Zayıf (26/100)
Temel göstergelerin çoğu olumsuz. Lothien sağlamlık skoru düşük seviyede. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumsuz | Pozitif: 3 | Negatif: 7 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €233M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-69.2 geriledi (€758M → €233M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-32.2 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-5.1 düştü. Şirket daralmada.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.88x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (€309M) kârın %132'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-38.3 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 100.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 29.39. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 46.0. Pahalı değerleme.
Özkaynak Eriyor
Özkaynak çeyreklik %-16.9 düştü. Zarar veya temettü ile sermaye eriyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+57.4 artabilir (€233M → €367M).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Çok Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%16112.8
VaR 95% ?
%1579.79
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%2271.51
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%19.31
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%99.3
27.02.2026 → 05.06.2026
الانحراف ?
11.09
Parametrik%1579.79
Historik%3.30
Cornish-Fisher%-6442.65
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-17.8%
ROIC ?
14.3%
قيمة DCF ?
21.42
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-69.2 düşerek 233.2M EUR oldu
Yıllık net kâr %-32.2 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (1.7B EUR)
Yıllık hasılat daraldı (%-5.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %77.8
Net kâr marjı: %13.9
FAVÖK çeyreklik %-38.3 düştü (803.1M EUR)
FAVÖK marjı güçlü: %47.9
Toplam borç %-10.1 azaldı → 8.1B EUR
Net borç hasılatın üzerinde: 5.1B EUR
Borç/Özkaynak oranı: 1.39x
Cari oran: 1.32x — yeterli likidite
Nakit %-33.4 azaldı → 2.9B EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 524.6M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 308.7M EUR
ROE düşük: %4.0
ROA düşük: %1.2
Toplam varlıklar %-7.0 küçüldü → 19.0B EUR
Özkaynak %-16.9 azaldı → 5.8B EUR
İşletme kârı pozitif: 381.7M EUR
Faiz karşılama oranı güçlü: 13.2x (Faiz: 60.9M EUR)
Ödenmiş sermaye: 1.4B EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 1.2B EUR
İşletme sermayesi değişimi: %-48.1
CAPEX: 216.0M EUR (Hasılatın %12.9'i)
Son 2 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-2.3
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 129.12 EUR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %13.9
Net kâr marjı %13.9 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -31.2 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.4
ROE %14.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %47.9
FAVÖK marjı %47.9 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %77.8
Hasılat başına brüt kâr %77.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %20.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %20.1'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 100.0x القطاع: 83.2x
F/K 100.0x — sektör medyanının (83.2x) %20 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 29.39x القطاع: 9.66x
PD/DD 29.39x — sektör medyanının %204 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 46.0x القطاع: 78.8x
EV/EBITDA 46.0x — sektör medyanının (78.8x) %42 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.32x
Cari oran 1.32x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.1x
Net Borç/EBITDA 2.1x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.39x
Borç/Özkaynak 1.39x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 15.5x
Faiz karşılama 15.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-5.1
Hasılat yıllık %-5.1 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-32.2
Net kâr yıllık %-32.2 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
56/100
İyi sağlamlık (56/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-17.8%
Eksi %17.8 beklenen değer (103.05) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 78.54 | PD/DD hedefi: 43.77 | EV/EBITDA hedefi: 214.53 | DCF hedefi: 31.33
Damodaran Değerleme
39/100
Düşük Damodaran skoru (39/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
75/100
Düşük borç riski (75/100). Faiz karşılama oranı 15.5x — güçlü. Borç/EBITDA 2.1x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 70/100 | Borç Servis: 83/100 | Kalite: 82/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.3
ROIC (%14.3) sermaye maliyetini 5.2 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
21.42
DCF (21.42) güncel fiyatın %82.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 125.30
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
€9.4
Güncel fiyat Graham değerinin %92.5 üzerinde (€9.4) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
100.0x vs 83.2x
Sektör medyanının %20 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
29.39x vs 9.66x
Sektörden %204 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
46.0x vs 78.8x
Sektörden %42 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.3 vs %9.2 WACC
ROIC 5.2 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%18.2 vs %55.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %18.2
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (126.10), TRAMA-99 çizgisi (129.12) ile yakın seviyede (%-2.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 126.10
TRAMA: 129.12
الفرق: %-2.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
TELO — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.