TET1 Energy Inc.

🇪🇺 Euronext
30.98
EUR
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
63/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
61/100
Dalio Risk ?
82/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Önceki yıl cari oran verisi yok (C6)
Graham ?
€24.3
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
59/100
Lothien Sağlamlık: Orta (59/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €84M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-3.2). İstikrarlı seyir.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-3.8 düştü. Şirket daralmada.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından €2.9B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (€393M) kârın %466'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-32.5 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.9. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%34.9
VaR 95% ?
%3.69
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%5.18
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%5.80
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%31.8
09.04.2026 → 02.10.2026
Çarpıklık ?
-0.69
Parametrik%3.69
Historik%3.29
Cornish-Fisher%3.97
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+29.5%
ROIC ?
9.9%
DCF Değer ?
111.71
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-12.2 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 35.27 EUR
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %4.7
Net kâr marjı %4.7 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -0.1 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %11.4
ROE %11.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %7.1
FAVÖK marjı %7.1 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %11.2
Hasılat başına brüt kâr %11.2. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %12.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %12.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 15.5x Sektör: 13.4x
F/K 15.5x — sektör medyanının (13.4x) %15 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 2.32x Sektör: 1.53x
PD/DD 2.32x — sektör medyanının %52 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 3.9x Sektör: 5.7x
EV/EBITDA 3.9x — sektör medyanının (5.7x) %32 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 1.01x
Cari oran 1.01x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 2.0x
Net Borç/EBITDA 2.0x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.54x
Borç/Özkaynak 0.54x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 27.2x
Faiz karşılama 27.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %-3.8
Hasılat yıllık %-3.8 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-16.3
Net kâr yıllık %-16.3 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 94.4M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 92.5M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
63/100
İyi sağlamlık (63/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+29.5%
Artı %29.5 beklenen değer (40.11) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 26.47 | PD/DD hedefi: 21.09 | EV/EBITDA hedefi: 45.39 | DCF hedefi: 92.94
Damodaran Değerleme
61/100
Orta Damodaran skoru (61/100). ROIC (%9.9) – WACC (%9.6) farkı +0.3 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
82/100
Düşük borç riski (82/100). Faiz karşılama oranı 27.2x — güçlü. Borç/EBITDA 2.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 81/100 | Borç Servis: 75/100 | Kalite: 79/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%9.9
ROIC (%9.9) sermaye maliyetini hafifçe (0.3 puan) aşıyor.
WACC: %9.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
111.71
DCF modeli 111.71 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %260.6 ucuz.
Mevcut fiyat: 30.98
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Nötr
Graham İçsel Değer
€24.3
Güncel fiyat Graham değerinin %21.6 üzerinde (€24.3) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
15.5x vs 13.4x
Sektör medyanının %15 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.32x vs 1.53x
Sektörden %52 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
3.9x vs 5.7x
Sektörden %32 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%9.9 vs %9.6 WACC
ROIC 0.3 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%4.9 vs %8.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %4.9
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (30.98), TRAMA-99 çizgisinin %12.2 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Fiyat:: 30.98
TRAMA: 35.27
Fark: %-12.2
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
TE — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.