TASBPublic Joint Stock Company Tambov power supply company

🇷🇺 MOEX
1.36
RUB
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
72/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
64/100
Dalio Risk ?
97/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Önceki yıl cari oran verisi yok (C6); Önceki yıl ödenmiş sermaye verisi yok (C7)
Graham ?
₽1.6
Makul
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
84/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (84/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽78M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından ₽1.1B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.07x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (₽83M) kârın %106'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 7.6. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.0. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %26.8. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 72/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Çok Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%56.9
VaR 95% ?
%5.82
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%8.26
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%6.77
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%54.2
21.04.2026 → 17.07.2026
Асимметрия ?
1.81
Parametrik%5.82
Historik%4.39
Cornish-Fisher%3.15
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+17.5%
ROIC ?
362.8%
Значение DCF ?
1.22
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2023/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (78.0M RUB, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+19.5
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (1.8B RUB)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+3.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %48.4
Net kâr marjı düşük: %4.4
FAVÖK yatay seyrede (107.2M RUB)
FAVÖK marjı düşük: %6.0
Toplam borç: 16.7M RUB
Net nakit pozisyonunda: -1.1B RUB (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.01x
Cari oran güçlü: 2.07x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 1.1B RUB
Serbest nakit akışı pozitif: 82.8M RUB
ROE düşük: %6.7
ROA: %3.9
Toplam varlıklar: 2.0B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 1.2B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 73.2M RUB
Ödenmiş sermaye: 1.7B RUB
Net işletme sermayesi pozitif: 842.9M RUB
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-2.3
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 1.39 RUB
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %82'i
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %4.4
Net kâr marjı %4.4 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %26.8
ROE %26.8 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %6.0
FAVÖK marjı %6.0 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %48.4
Hasılat başına brüt kâr %48.4. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %4.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %4.6'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Оценка
F/K Oranı 7.6x Сектор: 10.1x
F/K 7.6x — sektör medyanına (10.1x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 2.04x Сектор: 1.81x
PD/DD 2.04x — sektör medyanının (1.81x) %13 üzerinde.
EV/EBITDA 3.0x Сектор: 4.9x
EV/EBITDA 3.0x — sektör medyanının (4.9x) %39 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Задолженность
Cari Oran 2.07x
Cari oran 2.07x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.01x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 142.6x
Faiz karşılama 142.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+3.0
Hasılat yıllık %3.0 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+19.5
Net kâr yıllık %19.5 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 71.6M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 68.1M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
72/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (72/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+17.5%
Artı %17.5 beklenen değer (1.60) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 1.84 | PD/DD hedefi: 1.29 | EV/EBITDA hedefi: 2.24 | DCF hedefi: 1.22
Damodaran Değerleme
64/100
Orta Damodaran skoru (64/100). ROIC (%362.8) – WACC (%47.6) farkı +315.3 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
97/100
Düşük borç riski (97/100). Faiz karşılama oranı 142.6x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 86/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%362.8
ROIC (%362.8) sermaye maliyetini 315.3 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %47.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.22
DCF (1.22) güncel fiyatın %10.7 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 1.36
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
₽1.6
Graham içsel değer: ₽1.6. Makul
Makul
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
7.6x vs 10.1x
Sektör medyanının %25 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.04x vs 1.81x
Sektörden %13 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
3.0x vs 4.9x
Sektörden %39 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%362.8 vs %47.6 WACC
ROIC 315.3 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%4.4 vs %6.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %4.4
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (1.36), TRAMA-99 çizgisi (1.39) ile yakın seviyede (%-2.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Цена:: 1.36
TRAMA: 1.39
Разница: %-2.3
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
TASB — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.