TABREEDNational Central Cooling Company PJSC

🇦🇪 DFM
2.41
AED
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
59/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
57/100
Dalio Risk ?
54/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
önceki yıl brüt kâr, önceki yıl hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
AED2.5
Makul
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
72%
Сводка надежности Lothien
69/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (69/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte AED114M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+45.4 arttı (AED78M → AED114M). Kısa vadede olumlu momentum.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+32.2 arttı (AED486M → AED642M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-0.0 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %49.8 → %44.6 (-5.2 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %17.7. Her 100AED satıştan 18AED kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.93x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (AED223M) kârın %196'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Mevsimsel Toparlanma, Ama Trend Bozuk
Çeyreklik artış (%+45.4) ama yıllık bazda düşüş (%-29.1). Mevsimsel toparlanma var ama uzun vadeli trend zayıf.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Orta
252 дней
Годовая волатильность ?
%28.6
VaR 95% ?
%3.03
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%4.26
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%4.05
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%28.1
03.11.2025 → 25.09.2026
Асимметрия ?
0.64
Parametrik%3.03
Historik%3.01
Cornish-Fisher%2.56
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+24.6%
ROIC ?
5.8%
Значение DCF ?
8.08
Долговой цикл?
Geç Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+45.4 artarak 113.7M AED oldu
Yıllık net kâr %-29.1 geriledi
Hasılat çeyreklik %+32.2 büyüdü (642.0M AED)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-0.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %44.6
Brüt marj değişimi: %-5.2 puan
Net kâr marjı yüksek: %17.7
FAVÖK çeyreklik %+23.2 büyüdü (244.8M AED)
FAVÖK marjı güçlü: %38.1
Toplam borç: 6.4B AED
Net borç hasılatın üzerinde: 5.7B AED
Borç/Özkaynak oranı: 1.04x
Cari oran: 1.78x — yeterli likidite
Nakit %-12.6 azaldı → 660.8M AED
İşletme nakit akışı pozitif: 279.6M AED
Serbest nakit akışı pozitif: 222.6M AED
ROE düşük: %1.9
ROA düşük: %0.8
Toplam varlıklar: 14.6B AED (%+0.3)
Özkaynak: 6.1B AED (%+2.1)
İşletme kârı pozitif: 204.5M AED
İşletme kârı büyüme: %+27.1
Faiz karşılama oranı güçlü: 4.8x (Faiz: 51.2M AED)
Ödenmiş sermaye: 2.8B AED
Net işletme sermayesi pozitif: 768.8M AED
İşletme sermayesi değişimi: %+14.6
CAPEX: 56.9M AED (Hasılatın %8.9'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-6.9 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 2.59 AED
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %17.7
Net kâr marjı %17.7 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +1.6 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %6.3
ROE %6.3 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %38.1
FAVÖK marjı %38.1 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %44.6
Hasılat başına brüt kâr %44.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %37.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %37.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 17.6x Сектор: 13.1x
F/K 17.6x — sektör medyanının (13.1x) %34 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 1.10x Сектор: 1.56x
PD/DD 1.10x — sektör medyanı (1.56x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 14.1x Сектор: 9.7x
EV/EBITDA 14.1x — sektör medyanının (9.7x) %46 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Задолженность
Cari Oran 1.78x
Cari oran 1.78x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 7.2x
Net Borç/EBITDA 7.2x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.04x
Borç/Özkaynak 1.04x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 3.1x
Faiz karşılama 3.1x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %-0.0
Hasılat yıllık %-0.0 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-29.1
Net kâr yıllık %-29.1 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 143.1M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 95.3M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
59/100
İyi sağlamlık (59/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+24.6%
Artı %24.6 beklenen değer (2.94) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 1.62 | PD/DD hedefi: 3.42 | EV/EBITDA hedefi: 1.62 | DCF hedefi: 7.08
Damodaran Değerleme
57/100
Orta Damodaran skoru (57/100). ROIC (%5.8) – WACC (%8.2) farkı -2.4 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
54/100
Orta düzey borç riski (54/100). Faiz karşılama oranı 3.1x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 7.2x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 51/100 | Borç Servis: 76/100 | Kalite: 89/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%5.8
ROIC (%5.8) sermaye maliyetinin (8.2%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %8.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
8.08
DCF modeli 8.08 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %242.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 2.36
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: önceki yıl brüt kâr, önceki yıl hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
AED2.5
Graham içsel değer: AED2.5. Makul
Makul
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
17.6x vs 13.1x
Sektör medyanının %34 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.10x vs 1.56x
Sektörden %30 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
14.1x vs 9.7x
Sektörden %46 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%5.8 vs %8.2 WACC
ROIC 2.4 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%15.4 vs %35.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %15.4
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (2.41), TRAMA-99 çizgisinin %6.9 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Цена:: 2.41
TRAMA: 2.59
Разница: %-6.9
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
TABREED — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.