SYYSysco

🇺🇸 US
Smart Money 45
82.22
USD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
58/100
Dalio Risk ?
59/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
$21.4
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
72%
Сводка надежности Lothien
52/100
Lothien Sağlamlık: Orta (52/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 6 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $551M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+62.1 arttı ($340M → $551M). Kısa vadede olumlu momentum.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %2.5. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 4.94x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($936M) kârın %170'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+34.8 arttı ($903M → $1.2B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 15.07. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %70.8. Sermaye verimli kullanılıyor.
Özkaynak Büyümesi
Özkaynak çeyreklik %+16.1 arttı. Şirket içsel birikimle güçleniyor.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Orta
252 дней
Годовая волатильность ?
%27.2
VaR 95% ?
%2.79
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%3.96
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%3.73
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%24.0
27.02.2026 → 30.03.2026
Асимметрия ?
-1.84
Parametrik%2.79
Historik%2.11
Cornish-Fisher%2.54
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
-0.6%
ROIC ?
14.9%
Значение DCF ?
112.28
Долговой цикл?
Daralma
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+62.1 artarak 551.0M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+3.8)
Hasılat çeyreklik %+7.8 büyüdü (22.1B USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+4.7)
Brüt kâr marjı düşük: %18.7
Net kâr marjı düşük: %2.5
FAVÖK çeyreklik %+34.8 büyüdü (1.2B USD)
FAVÖK marjı düşük: %5.5
Toplam borç: 15.0B USD
Net borç: 13.2B USD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 5.61x
Cari oran: 1.28x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 1.8B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 1.2B USD
Serbest nakit akışı pozitif: 936.0M USD
ROE yüksek: %20.7 — özkaynak verimli kullanılıyor
ROA düşük: %1.9
Toplam varlıklar: 28.4B USD (%+1.5)
Özkaynak %+16.1 arttı → 2.7B USD
İşletme kârı pozitif: 983.0M USD
İşletme kârı büyüme: %+58.8
Faiz karşılama oranı güçlü: 8.2x (Faiz: 149.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 478.5M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 2.9B USD
İşletme sermayesi değişimi: %-12.1
CAPEX: 239.0M USD (Hasılatın %1.1'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+5.8 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 77.74 USD
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %2.5
Net kâr marjı %2.5 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.8 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %70.8
ROE %70.8 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %5.5
FAVÖK marjı %5.5 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %18.7
Hasılat başına brüt kâr %18.7. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %2.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %2.3'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Оценка
F/K Oranı 22.9x Сектор: 25.4x
F/K 22.9x — sektör medyanına (25.4x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 15.07x Сектор: 3.78x
PD/DD 15.07x — sektör medyanının %299 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 12.9x Сектор: 15.1x
EV/EBITDA 12.9x — sektör medyanı (15.1x) ile uyumlu.
Задолженность
Cari Oran 1.28x
Cari oran 1.28x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 3.6x
Net Borç/EBITDA 3.6x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 5.61x
Borç/Özkaynak 5.61x — çok yüksek kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 6.2x
Faiz karşılama 6.2x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+4.7
Hasılat yıllık %4.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+3.8
Net kâr yıllık %3.8 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 564.7M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 388.7M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-0.6%
Eksi %0.6 beklenen değer (81.14) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 94.98 | PD/DD hedefi: 24.76 | EV/EBITDA hedefi: 95.17 | DCF hedefi: 112.28
Damodaran Değerleme
58/100
Orta Damodaran skoru (58/100). ROIC (%14.9) – WACC (%7.2) farkı +7.7 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
59/100
Orta düzey borç riski (59/100). Faiz karşılama oranı 6.2x — güçlü. Borç/EBITDA 3.6x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 20/100 | Borç Servis: 82/100 | Kalite: 85/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.9
ROIC (%14.9) sermaye maliyetini 7.7 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %7.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
112.28
DCF modeli 112.28 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %37.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 81.67
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
$21.4
Güncel fiyat Graham değerinin %73.8 üzerinde ($21.4) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
22.9x vs 25.4x
Sektör medyanının %10 altında — ucuz
PD/DD Oranı
15.07x vs 3.78x
Sektörden %299 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.9x vs 15.1x
Sektörden %14 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.9 vs %7.2 WACC
ROIC 7.7 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%2.1 vs %4.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %2.1
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (82.22), TRAMA-99 çizgisinin %5.8 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Цена:: 82.22
TRAMA: 77.74
Разница: %+5.8
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

SYY — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.