STSBPublichnoye Aktsionernoye Obshchestvo "Edinyy Garantiruyushchiy Postavshchik"

🇷🇺 MOEX
3.46
RUB
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
64/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
34/100
Dalio Risk ?
79/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
₽4.0
Makul
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
77/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (77/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 7 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽133M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+78.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %2.4. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (₽213M) kârın %160'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 7.3. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 5.7. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %30.8. Sermaye verimli kullanılıyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+22.7 artabilir (₽133M → ₽163M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Çok Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%65.9
VaR 95% ?
%6.73
daily max loss
VaR 99% ?
%9.56
daily max loss
CVaR 95% ?
%9.50
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%55.4
26.02.2026 → 17.07.2026
Skewness ?
0.66
Parametrik%6.73
Historik%5.29
Cornish-Fisher%5.32
Return Distribution
Valuation
Potential?
+0.1%
ROIC ?
24.1%
DCF Value ?
2.21
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2022/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (132.9M RUB, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+78.4
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (5.6B RUB)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+5.3)
Brüt kâr marjı güçlü: %46.8
Net kâr marjı düşük: %2.4
FAVÖK yatay seyrede (188.2M RUB)
FAVÖK marjı düşük: %3.4
Toplam borç: 606.1M RUB
Net borç: 417.8M RUB
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.35x
Cari oran: 1.11x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 188.2M RUB
Serbest nakit akışı pozitif: 213.1M RUB
ROE düşük: %7.7
ROA: %3.3
Toplam varlıklar: 4.0B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 1.7B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 158.1M RUB
Ödenmiş sermaye: 1.1B RUB
Net işletme sermayesi pozitif: 181.8M RUB
CAPEX: 39.5M RUB (Hasılatın %0.7'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-6.4 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 3.70 RUB
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %2.4
Net kâr marjı %2.4 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %30.8
ROE %30.8 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %3.4
FAVÖK marjı %3.4 — düşük ancak pozitif.
Brüt Kâr Marjı %46.8
Hasılat başına brüt kâr %46.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.8'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 7.3x Sector: 10.1x
F/K 7.3x — sektör medyanına (10.1x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 2.25x Sector: 1.81x
PD/DD 2.25x — sektör medyanının (1.81x) %24 üzerinde.
EV/EBITDA 5.7x Sector: 4.9x
EV/EBITDA 5.7x — sektör medyanının (4.9x) %16 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.11x
Cari oran 1.11x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 0.8x
Net Borç/EBITDA 0.8x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.35x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 6.9x
Faiz karşılama 6.9x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+5.3
Hasılat yıllık %5.3 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+78.4
Net kâr yıllık %78.4 artmış (2022/12) — olağanüstü kâr büyümesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
64/100
İyi sağlamlık (64/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+0.1%
Artı %0.1 beklenen değer (3.47) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 5.08 | PD/DD hedefi: 3.05 | EV/EBITDA hedefi: 2.98 | DCF hedefi: 2.21
Damodaran Değerleme
34/100
Düşük Damodaran skoru (34/100). ROIC (%24.1) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
79/100
Düşük borç riski (79/100). Faiz karşılama oranı 6.9x — güçlü. Borç/EBITDA 0.8x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 91/100 | Borç Servis: 78/100 | Kalite: 85/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%24.1
ROIC (%24.1) sermaye maliyetinin (43.4%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %43.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
2.21
DCF (2.21) güncel fiyatın %36.2 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 3.46
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Güçlü
Graham İçsel Değer
₽4.0
Graham içsel değer: ₽4.0. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
7.3x vs 10.1x
Sektör medyanının %28 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.25x vs 1.81x
Sektörden %24 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
5.7x vs 4.9x
Sektörden %16 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%24.1 vs %43.4 WACC
ROIC 19.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%2.4 vs %3.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %2.4
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (3.46), TRAMA-99 çizgisinin %6.4 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 3.46
TRAMA: 3.70
Difference: %-6.4
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
STSB — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.