STAGSTAG Industrial, Inc.

🇺🇸 US
Smart Money 28
35.83
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
51/100
Dalio Risk ?
53/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$23.3
Pahalı
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
69%
ملخص متانة لوذيان
46/100
Lothien Sağlamlık: Orta (46/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $53M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-14.6). İstikrarlı seyir.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %23.6. Her 100$ satıştan 24$ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.94x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Likidite Riski
Cari oran 0.54x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($69M) kârın %131'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Düşük
252 أيام
التقلب السنوي ?
%19.0
VaR 95% ?
%1.98
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%2.80
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.82
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%16.1
16.07.2026 → 07.10.2026
الانحراف ?
-0.18
Parametrik%1.98
Historik%1.76
Cornish-Fisher%1.98
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+41.7%
ROIC ?
2.8%
قيمة DCF ?
48.60
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-14.6 düşerek 52.9M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+5.8)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (224.4M USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+8.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %79.9
Brüt marj değişimi: %+1.0 puan
Net kâr marjı yüksek: %23.6
FAVÖK yatay seyrede (173.8M USD)
FAVÖK marjı güçlü: %77.4
Toplam borç: 3.5B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 3.4B USD
Borç/Özkaynak oranı: 0.96x
Cari oran < 1: 0.54x — likidite riski
Nakit %+644.0 arttı → 65.9M USD
İşletme nakit akışı pozitif: 110.9M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 69.4M USD
ROE düşük: %1.5
ROA düşük: %0.7
Toplam varlıklar: 7.5B USD (%+4.1)
Özkaynak: 3.6B USD (%+1.3)
İşletme kârı pozitif: 83.6M USD
Faiz karşılama oranı: 3.2x (Faiz: 54.5M USD)
Ödenmiş sermaye: 192.8M USD
Net işletme sermayesi negatif: -298.0M USD — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %-254.3
CAPEX: 41.5M USD (Hasılatın %18.5'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-3.4
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 37.10 USD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %5
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %23.6
Net kâr marjı %23.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -4.1 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %6.8
ROE %6.8 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %77.4
FAVÖK marjı %77.4 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %79.9
Hasılat başına brüt kâr %79.9. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %42.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %42.1'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 27.9x القطاع: 30.2x
F/K 27.9x — sektör medyanına (30.2x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.90x القطاع: 3.75x
PD/DD 1.90x — sektör medyanının (3.75x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 14.6x القطاع: 16.4x
EV/EBITDA 14.6x — sektör medyanı (16.4x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 0.54x
Cari oran 0.54x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 4.9x
Net Borç/EBITDA 4.9x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.96x
Borç/Özkaynak 0.96x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 5.3x
Faiz karşılama 5.3x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+8.1
Hasılat yıllık %8.1 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+5.8
Net kâr yıllık %5.8 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 67.2M). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 45.2M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+41.7%
Artı %41.7 beklenen değer (50.61) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 71.72 | EV/EBITDA hedefi: 40.07 | DCF hedefi: 48.60
Damodaran Değerleme
51/100
Orta Damodaran skoru (51/100). ROIC (%2.8) – WACC (%7.4) farkı -4.5 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
53/100
Orta düzey borç riski (53/100). Faiz karşılama oranı 5.3x — güçlü. Borç/EBITDA 4.9x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 70/100 | Borç Servis: 59/100 | Kalite: 89/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%2.8
ROIC (%2.8) sermaye maliyetinin (7.4%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %7.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
48.60
DCF modeli 48.60 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %36.0 ucuz.
Mevcut fiyat: 35.73
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$23.3
Güncel fiyat Graham değerinin %34.8 üzerinde ($23.3) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
27.9x vs 30.2x
Sektör medyanının %8 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.90x vs 3.75x
Sektörden %49 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
14.6x vs 16.4x
Sektörden %11 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%2.8 vs %7.4 WACC
ROIC 4.5 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%28.1 vs %80.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %28.1
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (35.83), TRAMA-99 çizgisi (37.10) ile yakın seviyede (%-3.4). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 35.83
TRAMA: 37.10
الفرق: %-3.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

STAG — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.