SOLARINDSSolar Industries India Limited

🇮🇳 Hindistan Borsası
20011.00
INR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
38/100
Zayıf
Neden bu skor?
Damodaran ?
32/100
Dalio Risk ?
87/100
Piotroski ?
0/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Cari oran verisi eksik (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
74/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (74/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 7 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₹6.5B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+19.2). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+92.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+20.2 arttı (₹30.5B → ₹36.7B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+70.3 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %17.8. Her 100₹ satıştan 18₹ kâr kalıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 90.9. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 28.85. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 56.7. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %35.0. Sermaye verimli kullanılıyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%36.0
VaR 95% ?
%3.56
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.11
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.45
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%20.3
06.03.2026 → 30.03.2026
الانحراف ?
-0.22
Parametrik%3.56
Historik%3.00
Cornish-Fisher%3.42
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-50.7%
ROIC ?
27.1%
قيمة DCF ?
2,926.89
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+19.2 artarak 6.5B INR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+92.7
Hasılat çeyreklik %+20.2 büyüdü (36.7B INR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+70.3)
Brüt kâr marjı güçlü: %49.4
Net kâr marjı yüksek: %17.8
FAVÖK çeyreklik %+18.4 büyüdü (10.3B INR)
FAVÖK marjı güçlü: %28.1
İşletme kârı pozitif: 9.4B INR
İşletme kârı büyüme: %+24.0
Faiz karşılama oranı güçlü: 25.0x (Faiz: 412.6M INR)
Ödenmiş sermaye: 90.5M INR
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+2.0
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 19627.88 INR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %17.8
Net kâr marjı %17.8 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -0.1 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %35.0
ROE %35.0 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %28.1
FAVÖK marjı %28.1 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %49.4
Hasılat başına brüt kâr %49.4. Güçlü fiyatlama gücü.
التقييم
F/K Oranı 90.9x القطاع: 33.9x
F/K 90.9x — sektör medyanının (33.9x) %168 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 28.85x القطاع: 4.33x
PD/DD 28.85x — sektör medyanının %566 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 56.7x القطاع: 19.5x
EV/EBITDA 56.7x — sektör medyanının (19.5x) %190 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 2.06x
Cari oran 2.06x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.6x
Net Borç/EBITDA 0.6x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.29x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 21.8x
Faiz karşılama 21.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+70.3
Hasılat yıllık %70.3 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+92.7
Net kâr yıllık %92.7 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
38/100
Zayıf sağlamlık (38/100). Değerleme metrikleri ve/veya borç profili olumsuz; dikkatli olmak gerekiyor.
Zayıf
Potansiyel
-50.7%
Eksi %50.7 beklenen değer (9870.57) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 8384.28 | PD/DD hedefi: 5002.75 | EV/EBITDA hedefi: 6895.63 | DCF hedefi: 5002.75
Damodaran Değerleme
32/100
Düşük Damodaran skoru (32/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
87/100
Düşük borç riski (87/100). Faiz karşılama oranı 21.8x — güçlü. Borç/EBITDA 0.6x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 91/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%27.1
ROIC (%27.1) sermaye maliyetini 12.8 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %14.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
2,926.89
DCF (2926.89) güncel fiyatın %85.4 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 20011.00
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
0/9
Zayıf Piotroski (0/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
90.9x vs 33.9x
Sektör medyanının %168 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
28.85x vs 4.33x
Sektörden %566 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
56.7x vs 19.5x
Sektörden %190 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%27.1 vs %14.4 WACC
ROIC 12.8 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%17.5 vs %28.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %17.5
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (20011.00), TRAMA-99 çizgisi (19627.88) ile yakın seviyede (%+2.0). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 20011.00
TRAMA: 19627.88
الفرق: %+2.0
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
SOLARINDS — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.