SLBSchlumberger

🇺🇸 US
Smart Money 41
49.50
USD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
61/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
53/100
Dalio Risk ?
72/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$28.7
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
67/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (67/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $786M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+4.5). İstikrarlı seyir.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($964M) kârın %123'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%36.2
VaR 95% ?
%3.56
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%5.12
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%4.72
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%22.3
04.06.2026 → 01.07.2026
Асимметрия ?
0.43
Parametrik%3.56
Historik%3.56
Cornish-Fisher%3.16
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+16.2%
ROIC ?
11.0%
Значение DCF ?
96.10
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (786.0M USD, %+4.5)
Yıllık net kâr %-22.5 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (9.0B USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+5.0)
Brüt kâr marjı düşük: %15.5
Net kâr marjı: %8.8
FAVÖK çeyreklik %+5.8 büyüdü (1.9B USD)
FAVÖK marjı: %20.7
Toplam borç %+10.3 arttı → 12.8B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 10.1B USD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.49x
Cari oran: 1.44x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 2.7B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 1.4B USD
Serbest nakit akışı pozitif: 964.0M USD
ROE düşük: %3.0
ROA düşük: %1.4
Toplam varlıklar: 55.5B USD (%+1.8)
Özkaynak: 26.1B USD (%-0.4)
İşletme kârı pozitif: 1.1B USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 14.5x (Faiz: 128.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 1.5B USD
Net işletme sermayesi pozitif: 6.2B USD
İşletme sermayesi değişimi: %+25.5
CAPEX: 395.0M USD (Hasılatın %4.4'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-5.2 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 52.22 USD
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %8.8
Net kâr marjı %8.8 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.1 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %11.9
ROE %11.9 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %20.7
FAVÖK marjı %20.7 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %15.5
Hasılat başına brüt kâr %15.5. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %12.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %12.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 23.7x Сектор: 21.3x
F/K 23.7x — sektör medyanının (21.3x) %11 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 2.82x Сектор: 3.47x
PD/DD 2.82x — sektör medyanı (3.47x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 12.6x Сектор: 12.5x
EV/EBITDA 12.6x — sektör medyanının (12.5x) %1 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Задолженность
Cari Oran 1.44x
Cari oran 1.44x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.9x
Net Borç/EBITDA 1.9x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.49x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 13.0x
Faiz karşılama 13.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+5.0
Hasılat yıllık %5.0 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-22.5
Net kâr yıllık %-22.5 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 970.7M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 872.3M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
61/100
İyi sağlamlık (61/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+16.2%
Artı %16.2 beklenen değer (57.63) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 43.84 | PD/DD hedefi: 62.51 | EV/EBITDA hedefi: 49.22 | DCF hedefi: 96.10
Damodaran Değerleme
53/100
Orta Damodaran skoru (53/100). ROIC (%11.0) – WACC (%7.9) farkı +3.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
72/100
Düşük borç riski (72/100). Faiz karşılama oranı 13.0x — güçlü. Borç/EBITDA 1.9x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 84/100 | Borç Servis: 86/100 | Kalite: 84/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%11.0
ROIC (%11.0) sermaye maliyetini hafifçe (3.1 puan) aşıyor.
WACC: %7.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
96.10
DCF modeli 96.10 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %93.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 49.60
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$28.7
Güncel fiyat Graham değerinin %42.1 üzerinde ($28.7) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
23.7x vs 21.3x
Sektör medyanının %11 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.82x vs 3.47x
Sektörden %19 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.6x vs 12.5x
Sektörden %1 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%11.0 vs %7.9 WACC
ROIC 3.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%8.5 vs %18.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %8.5
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (49.50), TRAMA-99 çizgisinin %5.2 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Цена:: 49.50
TRAMA: 52.22
Разница: %-5.2
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

SLB — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.