SJVNSJVN Limited

🇮🇳 Hindistan Borsası
53.88
INR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
51/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
43/100
Dalio Risk ?
35/100
Piotroski ?
1/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Cari oran verisi eksik (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
67%
ملخص متانة لوذيان
55/100
Lothien Sağlamlık: Orta (55/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 3 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₹2.2B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+290.7 arttı (-₹1.2B → ₹2.2B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+52.0 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %85.7 → %81.7 (-4.0 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %16.1. Her 100₹ satıştan 16₹ kâr kalıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 33.1. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Düşük ROE
ROE: %4.4. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%31.8
VaR 95% ?
%3.48
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.85
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.89
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%40.2
10.10.2025 → 16.10.2026
الانحراف ?
1.15
Parametrik%3.48
Historik%2.88
Cornish-Fisher%2.60
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+21.7%
ROIC ?
3.9%
قيمة DCF ?
42.49
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+290.7 artarak 2.2B INR oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-1.2)
Hasılat çeyreklik %-6.8 düştü (13.9B INR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+52.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %81.7
Brüt marj değişimi: %-4.0 puan
Net kâr marjı yüksek: %16.1
FAVÖK yatay seyrede (9.2B INR)
FAVÖK marjı güçlü: %65.9
İşletme kârı pozitif: 6.4B INR
İşletme kârı büyüme: %+53.4
Faiz karşılama oranı: 2.8x (Faiz: 3.3B INR)
Ödenmiş sermaye: 3.4B INR
Fiyat TRAMA-99 altında: %-20.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 67.59 INR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %16.1
Net kâr marjı %16.1 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +24.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %4.4
ROE %4.4 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %65.9
FAVÖK marjı %65.9 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %81.7
Hasılat başına brüt kâr %81.7. Güçlü fiyatlama gücü.
التقييم
F/K Oranı 33.1x القطاع: 28.8x
F/K 33.1x — sektör medyanının (28.8x) %15 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 1.49x القطاع: 3.74x
PD/DD 1.49x — sektör medyanının (3.74x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 14.3x القطاع: 17.1x
EV/EBITDA 14.3x — sektör medyanı (17.1x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 0.72x
Cari oran 0.72x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 8.8x
Net Borç/EBITDA 8.8x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 2.27x
Borç/Özkaynak 2.27x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 2.6x
Faiz karşılama 2.6x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+52.0
Hasılat yıllık %52.0 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-1.2
Net kâr yıllık %-1.2 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
51/100
Orta düzey sağlamlık (51/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+21.7%
Artı %21.7 beklenen değer (65.59) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 40.87 | PD/DD hedefi: 137.73 | EV/EBITDA hedefi: 64.66 | DCF hedefi: 42.49
Damodaran Değerleme
43/100
Düşük Damodaran skoru (43/100). ROIC (%3.9) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
35/100
Yüksek borç riski (35/100). Faiz karşılama oranı 2.6x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 8.8x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 28/100 | Borç Servis: 47/100 | Kalite: 72/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.9
ROIC (%3.9) sermaye maliyetinin (7.7%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %7.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
42.49
DCF (42.49) güncel fiyatın %21.1 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 53.88
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
1/9
Zayıf Piotroski (1/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
33.1x vs 28.8x
Sektör medyanının %15 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.49x vs 3.74x
Sektörden %60 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
14.3x vs 17.1x
Sektörden %17 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.9 vs %7.7 WACC
ROIC 3.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%12.8 vs %73.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %12.8
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (53.88), TRAMA-99 çizgisinin %20.3 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 53.88
TRAMA: 67.59
الفرق: %-20.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
SJVN — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.