SJMJ.M. Smucker

🇺🇸 US
Smart Money 24
127.43
USD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
68/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
70/100
Dalio Risk ?
37/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
$51.0
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
72%
Сводка надежности Lothien
65/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (65/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 4
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $324M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-16.4). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+838.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %38.0 → %44.1 (+6.1 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.19x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($337M) kârın %104'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.5. Makul değerleme aralığında.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 15.3. Pahalı değerleme.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-16.4) ama yıllık bazda artış (%+838.7). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-35.3 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Orta
252 дней
Годовая волатильность ?
%29.2
VaR 95% ?
%2.92
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%4.17
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%3.24
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%22.8
26.02.2026 → 13.04.2026
Асимметрия ?
1.65
Parametrik%2.92
Historik%2.50
Cornish-Fisher%1.60
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+26.9%
ROIC ?
10.8%
Значение DCF ?
462.72
Долговой цикл?
Daralma
Анализ баланса? Q2026/7
Yıllık net kâr büyümesi %+144.8
Yıllık hasılat daraldı (%-5.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %44.1
Net kâr marjı: %14.6
FAVÖK marjı güçlü: %28.7
Toplam borç: 6.9B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 6.9B USD
Borç/Özkaynak oranı: 1.20x
Cari oran < 1: 0.87x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 43.2M USD
İşletme nakit akışı pozitif: 425.7M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 337.3M USD
ROE düşük: %5.6
ROA: %2.0
İşletme kârı pozitif: 512.2M USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 7.7x (Faiz: 82.3M USD)
Ödenmiş sermaye: 106.8M USD
Net işletme sermayesi negatif: -297.6M USD — kısa vadeli baskı
CAPEX: 88.4M USD (Hasılatın %4.0'i)
Son 2 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+11.8 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 114.01 USD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %12
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %14.6
Net kâr marjı %14.6 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -2.5 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %12.6
ROE %12.6 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %28.7
FAVÖK marjı %28.7 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %44.1
Hasılat başına brüt kâr %44.1. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %17.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %17.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 9.5x Сектор: 25.4x
F/K 9.5x — sektör medyanının (25.4x) %63 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 2.36x Сектор: 3.78x
PD/DD 2.36x — sektör medyanının (3.78x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 15.3x Сектор: 15.1x
EV/EBITDA 15.3x — sektör medyanının (15.1x) %1 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Задолженность
Cari Oran 0.87x
Cari oran 0.87x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 5.2x
Net Borç/EBITDA 5.2x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.20x
Borç/Özkaynak 1.20x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 3.7x
Faiz karşılama 3.7x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+5.0
Hasılat yıllık %5.0 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+838.7
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/7). Önemli iyileşme.
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
68/100
İyi sağlamlık (68/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+26.9%
Artı %26.9 beklenen değer (161.00) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 47.15 | PD/DD hedefi: 210.95 | EV/EBITDA hedefi: 125.15 | DCF hedefi: 380.55
Damodaran Değerleme
70/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (70/100). ROIC (%10.8) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
37/100
Yüksek borç riski (37/100). Faiz karşılama oranı 3.7x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 5.2x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 37/100 | Borç Servis: 57/100 | Kalite: 48/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%10.8
ROIC (%10.8) sermaye maliyetini hafifçe (3.8 puan) aşıyor.
WACC: %7.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
462.72
DCF modeli 462.72 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %264.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 126.85
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
$51.0
Güncel fiyat Graham değerinin %59.8 üzerinde ($51.0) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
9.5x vs 25.4x
Sektör medyanının %63 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.36x vs 3.78x
Sektörden %38 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
15.3x vs 15.1x
Sektörden %1 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%10.8 vs %7.1 WACC
ROIC 3.8 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%2.5 vs %14.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %2.5
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (127.43), TRAMA-99 çizgisinin %11.8 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Цена:: 127.43
TRAMA: 114.01
Разница: %+11.8
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

SJM — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.