SELGSeligdar Public Joint-Stock Company

🇷🇺 MOEX
40.80
RUB
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
46/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
27/100
Dalio Risk ?
51/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Graham ?
₽60.9
Ucuz
Active Metric?
4/4
Confidence?
67%
Lothien Robustness Summary
41/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (41/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 3 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽1.2B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-52.4 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-2.5 düştü. Şirket daralmada.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.16x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (₽1.2B) ama FCF negatif (-₽987M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.8. Makul değerleme aralığında.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 5.7. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%49.5
VaR 95% ?
%5.10
daily max loss
VaR 99% ?
%7.22
daily max loss
CVaR 95% ?
%6.89
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%60.8
28.01.2026 → 17.07.2026
Skewness ?
0.93
Parametrik%5.10
Historik%4.30
Cornish-Fisher%3.89
Return Distribution
Valuation
Potential?
-0.3%
ROIC ?
4.8%
DCF Value ?
16.90
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2022/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (1.2B RUB, %+0.0)
Yıllık net kâr %-52.4 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (8.7B RUB)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-2.5)
Brüt kâr marjı: %31.6
Net kâr marjı: %13.8
FAVÖK yatay seyrede (3.7B RUB)
FAVÖK marjı güçlü: %43.0
Toplam borç: 61.2B RUB
Net borç hasılatın üzerinde: 42.4B RUB
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 1.68x
Cari oran: 1.07x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 18.7B RUB
İşletme nakit akışı pozitif: 3.6B RUB
Serbest nakit akışı negatif: -987.0M RUB — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %3.3
ROA düşük: %0.9
Toplam varlıklar: 136.1B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 36.5B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 1.2B RUB
Faiz karşılama oranı güçlü: 4.5x (Faiz: 839.6M RUB)
Ödenmiş sermaye: 1.0B RUB
Net işletme sermayesi pozitif: 4.0B RUB
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %53.2 (4.6B RUB)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+8.8 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 37.50 RUB
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %13.8
Net kâr marjı %13.8 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %13.1
ROE %13.1 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %43.0
FAVÖK marjı %43.0 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %31.6
Hasılat başına brüt kâr %31.6. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-11.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-11.4'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
F/K Oranı 8.8x Sector: 10.4x
F/K 8.8x — sektör medyanına (10.4x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.15x Sector: 1.76x
PD/DD 1.15x — sektör medyanının (1.76x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 5.7x Sector: 3.9x
EV/EBITDA 5.7x — sektör medyanının (3.9x) %45 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.07x
Cari oran 1.07x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 4.1x
Net Borç/EBITDA 4.1x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 1.68x
Borç/Özkaynak 1.68x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 4.5x
Faiz karşılama 4.5x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-2.5
Hasılat yıllık %-2.5 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-52.4
Net kâr yıllık %-52.4 gerilemiş (2022/12) — ciddi kâr erimesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
46/100
Orta düzey sağlamlık (46/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-0.3%
Eksi %0.3 beklenen değer (40.67) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 47.04 | PD/DD hedefi: 64.31 | EV/EBITDA hedefi: 28.17 | DCF hedefi: 16.90
Damodaran Değerleme
27/100
Düşük Damodaran skoru (27/100). ROIC (%4.8) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
51/100
Orta düzey borç riski (51/100). Faiz karşılama oranı 4.5x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 4.1x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 43/100 | Borç Servis: 67/100 | Kalite: 84/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%4.8
ROIC (%4.8) sermaye maliyetinin (22.2%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %22.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
16.90
DCF (16.90) güncel fiyatın %58.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 40.80
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor.
Nötr
Graham İçsel Değer
₽60.9
Graham içsel değer: ₽60.9. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
8.8x vs 10.4x
Sektör medyanının %16 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.15x vs 1.76x
Sektörden %35 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
5.7x vs 3.9x
Sektörden %45 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%4.8 vs %22.2 WACC
ROIC 17.3 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%13.8 vs %43.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %13.8
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (40.80), TRAMA-99 çizgisinin %8.8 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 40.80
TRAMA: 37.50
Difference: %+8.8
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
SELG — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.