RTXRTX (Raytheon)

🇺🇸 US
Smart Money 54
193.92
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
59/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
42/100
Dalio Risk ?
66/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$79.8
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
59/100
Lothien Sağlamlık: Orta (59/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $2.1B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+3.9). İstikrarlı seyir.
5 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 5 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($2.8B) kârın %132'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 33.3. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 17.9. Pahalı değerleme.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%26.1
VaR 95% ?
%2.60
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.72
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.19
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%20.1
18.08.2026 → 07.10.2026
الانحراف ?
0.71
Parametrik%2.60
Historik%2.41
Cornish-Fisher%2.16
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-3.6%
ROIC ?
8.9%
قيمة DCF ?
176.09
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (2.1B USD, %+3.9)
Yıllık net kâr büyümesi %+29.1
Hasılat çeyreklik %+11.9 büyüdü (24.7B USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+14.5)
Brüt kâr marjı: %20.8
Net kâr marjı: %8.7
FAVÖK çeyreklik %+6.3 büyüdü (4.2B USD)
FAVÖK marjı: %17.2
Toplam borç: 38.9B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 30.6B USD
Borç/Özkaynak oranı: 0.59x
Cari oran: 1.01x — yeterli likidite
Nakit %+21.8 arttı → 8.3B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 3.5B USD
Serbest nakit akışı pozitif: 2.8B USD
ROE düşük: %3.2
ROA düşük: %1.2
Toplam varlıklar: 174.0B USD (%+2.1)
Özkaynak: 66.4B USD (%+0.1)
İşletme kârı pozitif: 2.8B USD
İşletme kârı büyüme: %+10.0
Faiz karşılama oranı güçlü: 9.9x (Faiz: 428.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 1.3B USD
Net işletme sermayesi pozitif: 667.0M USD
İşletme sermayesi değişimi: %-53.4
CAPEX: 727.0M USD (Hasılatın %2.9'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+1.6
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 190.87 USD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %8.7
Net kâr marjı %8.7 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -0.7 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %11.7
ROE %11.7 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %17.2
FAVÖK marjı %17.2 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %20.8
Hasılat başına brüt kâr %20.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %11.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %11.7'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 33.3x القطاع: 26.5x
F/K 33.3x — sektör medyanının (26.5x) %26 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 3.88x القطاع: 4.51x
PD/DD 3.88x — sektör medyanı (4.51x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 17.9x القطاع: 15.8x
EV/EBITDA 17.9x — sektör medyanının (15.8x) %14 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.01x
Cari oran 1.01x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 2.4x
Net Borç/EBITDA 2.4x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.59x
Borç/Özkaynak 0.59x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 9.5x
Faiz karşılama 9.5x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+14.5
Hasılat yıllık %14.5 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+29.1
Net kâr yıllık %29.1 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 1.8B). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 1.3B).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
59/100
İyi sağlamlık (59/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-3.6%
Eksi %3.6 beklenen değer (184.44) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 157.20 | PD/DD hedefi: 229.27 | EV/EBITDA hedefi: 168.39 | DCF hedefi: 176.09
Damodaran Değerleme
42/100
Düşük Damodaran skoru (42/100). ROIC (%8.9) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
66/100
Orta düzey borç riski (66/100). Faiz karşılama oranı 9.5x — güçlü. Borç/EBITDA 2.4x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 78/100 | Borç Servis: 75/100 | Kalite: 82/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%8.9
ROIC (%8.9) sermaye maliyetinin (9.0%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %9.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
176.09
DCF (176.09) güncel fiyatla (%-7.9) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 191.25
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$79.8
Güncel fiyat Graham değerinin %58.3 üzerinde ($79.8) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
33.3x vs 26.5x
Sektör medyanının %26 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
3.88x vs 4.51x
Sektörden %14 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
17.9x vs 15.8x
Sektörden %14 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%8.9 vs %9.0 WACC
ROIC 0.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%8.3 vs %17.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %8.3
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (193.92), TRAMA-99 çizgisi (190.87) ile yakın seviyede (%+1.6). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 193.92
TRAMA: 190.87
الفرق: %+1.6
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

RTX — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.