RTSBPublic Joint Stock Company "TNS energo Rostov-on-Don"

🇷🇺 MOEX
2.75
RUB
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
29/100
Zayıf
Neden bu skor?
Damodaran ?
46/100
Dalio Risk ?
66/100
Piotroski ?
Hesaplanamadı
Yetersiz çeyrek verisi: 4 mevcut, en az 5 gerekli
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
Active Metric?
3/4
Confidence?
69%
Lothien Robustness Summary
42/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (42/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 4 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽217M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %1.8. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Likidite Riski
Cari oran 0.72x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (₽486M) kârın %223'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 17.3. Pahalı değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 29/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı zayıf görünüyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%49.1
VaR 95% ?
%5.03
daily max loss
VaR 99% ?
%7.13
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.87
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%51.9
09.12.2025 → 17.07.2026
Skewness ?
1.11
Parametrik%5.03
Historik%4.19
Cornish-Fisher%3.72
Return Distribution
Valuation
Potential?
-48.1%
ROIC ?
84.3%
DCF Value ?
0.34
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2021/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (217.4M RUB, %+0.0)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (12.2B RUB)
Brüt kâr marjı düşük: %-5.7
Net kâr marjı düşük: %1.8
FAVÖK yatay seyrede (394.5M RUB)
FAVÖK marjı düşük: %3.2
Toplam borç: 3.0B RUB
Net borç: 2.4B RUB
Cari oran < 1: 0.72x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 643.4M RUB
Serbest nakit akışı pozitif: 485.8M RUB
ROA: %2.6
Toplam varlıklar: 8.3B RUB (%+0.0)
Özkaynak: -519.8M RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 466.4M RUB
Ödenmiş sermaye: 9.0B RUB
Net işletme sermayesi negatif: -2.5B RUB — kısa vadeli baskı
CAPEX: 46.8M RUB (Hasılatın %0.4'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+0.8
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 2.73 RUB
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %76'i
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %1.8
Net kâr marjı %1.8 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-167.3
ROE %-167.3 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %3.2
FAVÖK marjı %3.2 — düşük ancak pozitif.
Brüt Kâr Marjı %-5.7
Hasılat başına brüt kâr %-5.7. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %4.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %4.0'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 28.6x Sector: 10.1x
F/K 28.6x — sektör medyanının (10.1x) %183 üzerinde. Pahalı bölge.
EV/EBITDA 17.3x Sector: 4.9x
EV/EBITDA 17.3x — sektör medyanının (4.9x) %252 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 0.72x
Cari oran 0.72x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 1.9x
Net Borç/EBITDA 1.9x — yönetilebilir borç seviyesi.
Faiz Karşılama Oranı 2.9x
Faiz karşılama 2.9x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Growth
No balance sheet data
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
29/100
Zayıf sağlamlık (29/100). Değerleme metrikleri ve/veya borç profili olumsuz; dikkatli olmak gerekiyor.
Zayıf
Potansiyel
-48.1%
Eksi %48.1 beklenen değer (1.43) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: FK hedefi: 0.97 | EV/EBITDA hedefi: 0.78 | DCF hedefi: 0.69
Damodaran Değerleme
46/100
Düşük Damodaran skoru (46/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
66/100
Orta düzey borç riski (66/100). Faiz karşılama oranı 2.9x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 1.9x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 76/100 | Borç Servis: 49/100 | Kalite: 81/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%84.3
ROIC (%84.3) sermaye maliyetini 41.8 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %42.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.34
DCF (0.34) güncel fiyatın %87.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 2.75
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
—
Yetersiz çeyrek verisi: 4 mevcut, en az 5 gerekli
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
28.6x vs 10.1x
Sektör medyanının %183 üzerinde — pahalı
EV/EBITDA
17.3x vs 4.9x
Sektörden %252 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%84.3 vs %42.5 WACC
ROIC 41.8 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%1.8 vs %3.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %1.8
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (2.75), TRAMA-99 çizgisi (2.73) ile yakın seviyede (%+0.8). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 2.75
TRAMA: 2.73
Difference: %+0.8
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
RTSB — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.