RTSBPublic Joint Stock Company "TNS energo Rostov-on-Don"

🇷🇺 MOEX
2.75
RUB
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
29/100
Zayıf
Neden bu skor?
Damodaran ?
46/100
Dalio Risk ?
66/100
Piotroski ?
Hesaplanamadı
Yetersiz çeyrek verisi: 4 mevcut, en az 5 gerekli
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
Aktif Metrik?
3/4
Güven?
69%
Lothien Sağlamlık Özeti
42/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (42/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 4 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽217M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %1.8. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Likidite Riski
Cari oran 0.72x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (₽486M) kârın %223'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 17.3. Pahalı değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 29/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı zayıf görünüyor.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%49.1
VaR 95% ?
%5.03
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%7.13
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%5.87
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%51.9
09.12.2025 → 17.07.2026
Çarpıklık ?
1.11
Parametrik%5.03
Historik%4.19
Cornish-Fisher%3.72
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
-48.1%
ROIC ?
84.3%
DCF Değer ?
0.34
Borç Döngüsü?
Geç Genişleme
Bilanço Analizi? Q2021/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (217.4M RUB, %+0.0)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (12.2B RUB)
Brüt kâr marjı düşük: %-5.7
Net kâr marjı düşük: %1.8
FAVÖK yatay seyrede (394.5M RUB)
FAVÖK marjı düşük: %3.2
Toplam borç: 3.0B RUB
Net borç: 2.4B RUB
Cari oran < 1: 0.72x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 643.4M RUB
Serbest nakit akışı pozitif: 485.8M RUB
ROA: %2.6
Toplam varlıklar: 8.3B RUB (%+0.0)
Özkaynak: -519.8M RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 466.4M RUB
Ödenmiş sermaye: 9.0B RUB
Net işletme sermayesi negatif: -2.5B RUB — kısa vadeli baskı
CAPEX: 46.8M RUB (Hasılatın %0.4'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+0.8
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 2.73 RUB
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %76'i
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %1.8
Net kâr marjı %1.8 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-167.3
ROE %-167.3 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %3.2
FAVÖK marjı %3.2 — düşük ancak pozitif.
Brüt Kâr Marjı %-5.7
Hasılat başına brüt kâr %-5.7. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %4.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %4.0'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Değerleme
F/K Oranı 28.6x Sektör: 10.1x
F/K 28.6x — sektör medyanının (10.1x) %183 üzerinde. Pahalı bölge.
EV/EBITDA 17.3x Sektör: 4.9x
EV/EBITDA 17.3x — sektör medyanının (4.9x) %252 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Cari Oran 0.72x
Cari oran 0.72x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 1.9x
Net Borç/EBITDA 1.9x — yönetilebilir borç seviyesi.
Faiz Karşılama Oranı 2.9x
Faiz karşılama 2.9x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Büyüme
Bilanço verisi yok
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
29/100
Zayıf sağlamlık (29/100). Değerleme metrikleri ve/veya borç profili olumsuz; dikkatli olmak gerekiyor.
Zayıf
Potansiyel
-48.1%
Eksi %48.1 beklenen değer (1.43) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: FK hedefi: 0.97 | EV/EBITDA hedefi: 0.78 | DCF hedefi: 0.69
Damodaran Değerleme
46/100
Düşük Damodaran skoru (46/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
66/100
Orta düzey borç riski (66/100). Faiz karşılama oranı 2.9x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 1.9x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 76/100 | Borç Servis: 49/100 | Kalite: 81/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%84.3
ROIC (%84.3) sermaye maliyetini 41.8 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %42.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.34
DCF (0.34) güncel fiyatın %87.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 2.75
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
—
Yetersiz çeyrek verisi: 4 mevcut, en az 5 gerekli
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
28.6x vs 10.1x
Sektör medyanının %183 üzerinde — pahalı
EV/EBITDA
17.3x vs 4.9x
Sektörden %252 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%84.3 vs %42.5 WACC
ROIC 41.8 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%1.8 vs %3.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %1.8
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (2.75), TRAMA-99 çizgisi (2.73) ile yakın seviyede (%+0.8). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Fiyat:: 2.75
TRAMA: 2.73
Fark: %+0.8
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
RTSB — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.