ROKURoku

🇺🇸 US
Smart Money 46
154.54
USD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
60/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
48/100
Dalio Risk ?
88/100
Piotroski ?
8/9
Güçlü
Graham ?
$32.2
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
81/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (81/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 9 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $164M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+91.6 arttı ($86M → $164M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+1463.5 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
6 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 6 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %45.2 → %49.7 (+4.5 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından $1.5B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.87x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($281M) kârın %171'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+51.9 arttı ($165M → $251M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 64.4. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 8.10. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 29.2. Pahalı değerleme.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-45.6 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%41.0
VaR 95% ?
%4.03
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%5.79
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%4.97
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%27.7
05.01.2026 → 12.02.2026
Асимметрия ?
1.84
Parametrik%4.03
Historik%3.32
Cornish-Fisher%1.81
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
-35.8%
ROIC ?
20.5%
Значение DCF ?
144.58
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+91.6 artarak 164.2M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+1463.5
Hasılat çeyreklik %+8.5 büyüdü (1.4B USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+21.9)
Brüt kâr marjı güçlü: %49.7
Brüt marj değişimi: %+4.5 puan
Net kâr marjı: %12.1
FAVÖK çeyreklik %+51.9 büyüdü (251.1M USD)
FAVÖK marjı: %18.5
Toplam borç: 474.1M USD
Net nakit pozisyonunda: -1.5B USD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.17x
Cari oran güçlü: 2.87x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+21.3 arttı → 2.0B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 284.6M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 280.9M USD
ROE düşük: %5.8
ROA: %3.6
Toplam varlıklar %+5.1 büyüdü → 4.6B USD
Özkaynak %+5.7 arttı → 2.8B USD
İşletme kârı pozitif: 146.2M USD
İşletme kârı büyüme: %+182.3
Faiz karşılama oranı güçlü: 715.4x (Faiz: 351,000 USD)
Ödenmiş sermaye: 147.6M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 2.3B USD
İşletme sermayesi değişimi: %+6.1
CAPEX: 3.8M USD (Hasılatın %0.3'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+6.1 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 145.60 USD
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %12.1
Net kâr marjı %12.1 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +5.3 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %12.9
ROE %12.9 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %18.5
FAVÖK marjı %18.5 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %49.7
Hasılat başına brüt kâr %49.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %13.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %13.6'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 64.4x Сектор: 20.3x
F/K 64.4x — sektör medyanının (20.3x) %217 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 8.10x Сектор: 3.72x
PD/DD 8.10x — sektör medyanının %118 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 29.2x Сектор: 12.4x
EV/EBITDA 29.2x — sektör medyanının (12.4x) %136 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Задолженность
Cari Oran 2.87x
Cari oran 2.87x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.6x
Net Borç/EBITDA 0.6x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.17x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 463.4x
Faiz karşılama 463.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+21.9
Hasılat yıllık %21.9 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+1463.5
Net kâr yıllık %1463.5 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 46.9M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 2.5M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
60/100
İyi sağlamlık (60/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-35.8%
Eksi %35.8 beklenen değer (99.55) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 57.86 | PD/DD hedefi: 73.34 | EV/EBITDA hedefi: 65.82 | DCF hedefi: 144.58
Damodaran Değerleme
48/100
Düşük Damodaran skoru (48/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
88/100
Düşük borç riski (88/100). Faiz karşılama oranı 463.4x — güçlü. Borç/EBITDA 0.6x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 94/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 45/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%20.5
ROIC (%20.5) sermaye maliyetini 11.9 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %8.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
144.58
DCF (144.58) güncel fiyatla (%-6.7) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 155.01
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
8/9
Güçlü Piotroski F-Score (8/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
$32.2
Güncel fiyat Graham değerinin %79.2 üzerinde ($32.2) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
64.4x vs 20.3x
Sektör medyanının %217 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
8.10x vs 3.72x
Sektörden %118 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
29.2x vs 12.4x
Sektörden %136 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%20.5 vs %8.6 WACC
ROIC 11.9 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%6.8 vs %14.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %6.8
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (154.54), TRAMA-99 çizgisinin %6.1 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Цена:: 154.54
TRAMA: 145.60
Разница: %+6.1
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

ROKU — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.