QRVOQorvo

🇺🇸 US
Smart Money 48
114.17
USD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
75/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
50/100
Dalio Risk ?
81/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
$63.3
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
83/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (83/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 2 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $86M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+188.6 arttı ($30M → $86M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+235.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-4.2 düştü. Şirket daralmada.
Güçlü Likidite
Cari oran 3.54x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($115M) kârın %134'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+62.9 arttı ($102M → $167M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 75/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-20.8 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%39.4
VaR 95% ?
%3.96
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%5.65
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%5.69
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%23.8
26.05.2026 → 14.07.2026
Çarpıklık ?
0.09
Parametrik%3.96
Historik%3.78
Cornish-Fisher%3.77
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+37.3%
ROIC ?
13.0%
DCF Değer ?
128.64
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+188.6 artarak 85.8M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+235.2
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (784.8M USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-4.2)
Brüt kâr marjı güçlü: %51.1
Brüt marj değişimi: %+2.2 puan
Net kâr marjı: %10.9
FAVÖK çeyreklik %+62.9 büyüdü (166.5M USD)
FAVÖK marjı: %21.2
Toplam borç: 1.5B USD
Net borç: 220.2M USD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.45x
Cari oran güçlü: 3.54x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 1.3B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 139.5M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 115.3M USD
ROE düşük: %2.5
ROA düşük: %1.4
Toplam varlıklar: 5.9B USD (%+2.0)
Özkaynak: 3.5B USD (%+3.8)
İşletme kârı pozitif: 96.8M USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 10.5x (Faiz: 15.9M USD)
Ödenmiş sermaye: 88.2M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 1.7B USD
İşletme sermayesi değişimi: %+9.8
CAPEX: 24.1M USD (Hasılatın %3.1'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+22.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 93.41 USD
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %10.9
Net kâr marjı %10.9 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +7.3 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %11.7
ROE %11.7 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %21.2
FAVÖK marjı %21.2 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %51.1
Hasılat başına brüt kâr %51.1. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %17.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %17.8'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 25.2x Sektör: 54.4x
F/K 25.2x — sektör medyanının (54.4x) %54 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 2.90x Sektör: 4.51x
PD/DD 2.90x — sektör medyanının (4.51x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 13.2x Sektör: 21.4x
EV/EBITDA 13.2x — sektör medyanının (21.4x) %39 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 3.54x
Cari oran 3.54x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 2.0x
Net Borç/EBITDA 2.0x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.45x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 11.1x
Faiz karşılama 11.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %-4.2
Hasılat yıllık %-4.2 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+235.2
Net kâr yıllık %235.2 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 102.7M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 21.3M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
75/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (75/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+37.3%
Artı %37.3 beklenen değer (156.80) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 214.32 | PD/DD hedefi: 180.85 | EV/EBITDA hedefi: 185.83 | DCF hedefi: 128.64
Damodaran Değerleme
50/100
Düşük Damodaran skoru (50/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
81/100
Düşük borç riski (81/100). Faiz karşılama oranı 11.1x — güçlü. Borç/EBITDA 2.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 69/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 69/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%13.0
ROIC (%13.0) sermaye maliyetini hafifçe (2.6 puan) aşıyor.
WACC: %10.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
128.64
DCF (128.64) güncel fiyatla (%+12.7) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 114.17
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
$63.3
Güncel fiyat Graham değerinin %44.6 üzerinde ($63.3) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
25.2x vs 54.4x
Sektör medyanının %54 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.90x vs 4.51x
Sektörden %36 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
13.2x vs 21.4x
Sektörden %39 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%13.0 vs %10.4 WACC
ROIC 2.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%11.0 vs %21.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %11.0
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (114.17), TRAMA-99 çizgisinin %22.2 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Fiyat:: 114.17
TRAMA: 93.41
Fark: %+22.2
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

QRVO — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.