QNNSQatar Navigation Q.P.S.C.

🇶🇦 QSE
9.20
QAR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
68/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
37/100
Dalio Risk ?
93/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
QAR18.3
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
48/100
Lothien Sağlamlık: Orta (48/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumsuz | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 3 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte QAR245M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-17.3). İstikrarlı seyir.
3 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 3 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-2.9 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %30.3. Her 100QAR satıştan 30QAR kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.47x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 10.4. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.57. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük ROE
ROE: %4.2. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Düşük
252 أيام
التقلب السنوي ?
%19.4
VaR 95% ?
%2.07
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%2.90
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.89
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%24.5
09.02.2026 → 15.10.2026
الانحراف ?
0.01
Parametrik%2.07
Historik%1.75
Cornish-Fisher%1.97
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+30.5%
ROIC ?
1.8%
قيمة DCF ?
6.35
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-17.3 düşerek 245.4M QAR oldu
Yıllık net kâr %-17.6 geriledi
Hasılat çeyreklik %-7.5 düştü (809.1M QAR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-2.9)
Brüt kâr marjı: %20.3
Brüt marj değişimi: %-1.8 puan
Net kâr marjı yüksek: %30.3
FAVÖK çeyreklik %-13.7 düştü (390.6M QAR)
FAVÖK marjı güçlü: %48.3
Toplam borç %-19.4 azaldı → 580.7M QAR
Net borç: 42.4M QAR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.03x
Cari oran güçlü: 2.47x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 538.3M QAR
İşletme nakit akışı pozitif: 225.6M QAR
Serbest nakit akışı pozitif: 77.4M QAR
ROE düşük: %1.3
ROA düşük: %1.2
Toplam varlıklar: 20.4B QAR (%+0.5)
Özkaynak: 18.3B QAR (%+1.7)
İşletme kârı pozitif: 114.7M QAR
Faiz karşılama oranı güçlü: 46.8x (Faiz: 8.3M QAR)
Ödenmiş sermaye: 1.1B QAR
Net işletme sermayesi pozitif: 2.1B QAR
İşletme sermayesi değişimi: %+5.2
CAPEX: 148.2M QAR (Hasılatın %18.3'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-11.1 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 10.35 QAR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %17
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %30.3
Net kâr marjı %30.3 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -3.6 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %4.2
ROE %4.2 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %48.3
FAVÖK marjı %48.3 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %20.3
Hasılat başına brüt kâr %20.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %15.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %15.8'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 10.4x القطاع: 12.2x
F/K 10.4x — sektör medyanına (12.2x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.57x القطاع: 1.29x
PD/DD 0.57x — sektör medyanının (1.29x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 6.2x القطاع: 9.0x
EV/EBITDA 6.2x — sektör medyanının (9.0x) %32 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 2.47x
Cari oran 2.47x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.3x
Net Borç/EBITDA 0.3x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.03x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 37.6x
Faiz karşılama 37.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-2.9
Hasılat yıllık %-2.9 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-17.6
Net kâr yıllık %-17.6 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
68/100
İyi sağlamlık (68/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+30.5%
Artı %30.5 beklenen değer (11.99) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 10.74 | PD/DD hedefi: 20.97 | EV/EBITDA hedefi: 13.41 | DCF hedefi: 6.35
Damodaran Değerleme
37/100
Düşük Damodaran skoru (37/100). ROIC (%1.8) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
93/100
Düşük borç riski (93/100). Faiz karşılama oranı 37.6x — güçlü. Borç/EBITDA 0.3x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 97/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 85/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%1.8
ROIC (%1.8) sermaye maliyetinin (11.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %11.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
6.35
DCF (6.35) güncel fiyatın %30.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 9.19
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
QAR18.3
Graham içsel değer: QAR18.3. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
10.4x vs 12.2x
Sektör medyanının %15 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.57x vs 1.29x
Sektörden %56 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.2x vs 9.0x
Sektörden %32 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%1.8 vs %11.9 WACC
ROIC 10.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%31.1 vs %50.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %31.1
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (9.20), TRAMA-99 çizgisinin %11.1 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 9.20
TRAMA: 10.35
الفرق: %-11.1
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
QNNS — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.