QGMDQatari German Company for Medical Devices

🇶🇦 QSE
1.27
QAR
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
27/100
Zayıf
Neden bu skor?
Damodaran ?
23/100
DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
20/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
Aktif Metrik?
2/4
Güven?
51%
Lothien Sağlamlık Özeti
28/100
Lothien Sağlamlık: Çok Zayıf (28/100)
Temel göstergelerin çoğu olumsuz. Lothien sağlamlık skoru düşük seviyede. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 7 | Nötr: 0
Net Zarar
Son çeyrekte -QAR692,304 zarar açıklandı. Yatırımcı dikkatli olmalı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-27.8 geriledi (-QAR541,827 → -QAR692,304). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-109.4 düştü. Uzun vadede endişe verici.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+117.5 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %43.4 → %31.7 (-11.8 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+26.3 arttı (QAR579,064 → QAR731,257). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 65.8. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 39.9. Pahalı değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 27/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı zayıf görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+48.3 artabilir (-QAR692,304 → -QAR358,072).

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%24.4
VaR 95% ?
%2.58
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%3.63
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%3.20
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%25.9
02.11.2025 → 30.07.2026
Çarpıklık ?
0.46
Parametrik%2.58
Historik%2.14
Cornish-Fisher%2.26
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
-32.5%
ROIC ?
-5.0%
Borç Döngüsü?
Daralma
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-27.8 düşerek -692,304 QAR oldu
Yıllık net kâr %-109.4 geriledi
Hasılat çeyreklik %+7.7 büyüdü (1.4M QAR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+117.5)
Brüt kâr marjı: %31.7
Brüt marj değişimi: %-11.8 puan
Net kâr marjı negatif: %-48.6 — zarar ediyor
FAVÖK çeyreklik %+26.3 büyüdü (731,257 QAR)
FAVÖK marjı güçlü: %51.4
Toplam borç: 141.4M QAR
Net borç hasılatın üzerinde: 141.0M QAR
Cari oran < 1: 0.87x — likidite riski
Nakit %+129.0 arttı → 388,638 QAR
ROA düşük: %-0.5
Toplam varlıklar: 132.0M QAR (%-1.1)
Özkaynak: -24.6M QAR (%-2.8)
İşletme kârı negatif: -1.2M QAR — faaliyet zararı
Faiz karşılama oranı: 2.0x (Faiz: 361,358 QAR)
Ödenmiş sermaye: 115.5M QAR
Net işletme sermayesi negatif: -2.8M QAR — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %+25.0
Son 2 çeyrek ardışık zarar
Fiyat TRAMA-99 altında: %-12.9 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 1.46 QAR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %14
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %-48.6
Net kâr marjı %-48.6 — zarar dönemi. Bir önceki çeyreğe göre -7.7 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-9.3
ROE %-9.3 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %51.4
FAVÖK marjı %51.4 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %31.7
Hasılat başına brüt kâr %31.7. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Değerleme
F/K Oranı 65.8x Sektör: 13.4x
F/K 65.8x — sektör medyanının (13.4x) %391 üzerinde. Pahalı bölge.
EV/EBITDA 39.9x Sektör: 17.0x
EV/EBITDA 39.9x — sektör medyanının (17.0x) %134 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Cari Oran 0.87x
Cari oran 0.87x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 19.5x
Net Borç/EBITDA 19.5x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Faiz Karşılama Oranı 11.7x
Faiz karşılama 11.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+117.5
Hasılat yıllık %117.5 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-109.4
Net kâr yıllık %-109.4 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 3.3M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr -31.7M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
27/100
Zayıf sağlamlık (27/100). Değerleme metrikleri ve/veya borç profili olumsuz; dikkatli olmak gerekiyor.
Zayıf
Potansiyel
-32.5%
Eksi %32.5 beklenen değer (0.87) ile güncel fiyat karşılaştırması. 2/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %51.
Bileşenler: FK hedefi: 0.32 | EV/EBITDA hedefi: 0.55
Damodaran Değerleme
23/100
Düşük Damodaran skoru (23/100). ROIC (%-5.0) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
20/100
Yüksek borç riski (20/100). Faiz karşılama oranı 11.7x — güçlü. Borç/EBITDA 19.5x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 0/100 | Borç Servis: 72/100 | Kalite: 8/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%-5.0
ROIC (%-5.0) sermaye maliyetinin (11.3%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %11.3
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
65.8x vs 13.4x
Sektör medyanının %391 üzerinde — pahalı
EV/EBITDA
39.9x vs 17.0x
Sektörden %134 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%-5.0 vs %11.3 WACC
ROIC 16.3 baz puan sermaye maliyetinin altında
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (1.27), TRAMA-99 çizgisinin %12.9 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Fiyat:: 1.27
TRAMA: 1.46
Fark: %-12.9
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
QGMD — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.