PSAPublic Storage

🇺🇸 US
Smart Money 23
298.31
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
51/100
Dalio Risk ?
67/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$117.1
Pahalı
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
69%
ملخص متانة لوذيان
48/100
Lothien Sağlamlık: Orta (48/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 4 | Negatif: 3 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $500M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-5.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+39.5 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %40.6. Her 100$ satıştan 41$ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.08x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Likidite Riski
Cari oran 0.66x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($803M) kârın %161'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 6.06. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 18.5. Pahalı değerleme.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%23.3
VaR 95% ?
%2.41
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.41
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.95
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%17.1
20.10.2025 → 02.01.2026
الانحراف ?
0.05
Parametrik%2.41
Historik%2.36
Cornish-Fisher%2.39
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+1.7%
ROIC ?
11.7%
قيمة DCF ?
470.95
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (500.0M USD, %-5.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+39.5
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (1.2B USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+2.6)
Brüt kâr marjı güçlü: %72.1
Net kâr marjı yüksek: %40.6
FAVÖK yatay seyrede (878.2M USD)
FAVÖK marjı güçlü: %71.2
Toplam borç: 10.2B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 9.9B USD
Borç/Özkaynak oranı: 1.11x
Cari oran < 1: 0.66x — likidite riski
Nakit %+93.1 arttı → 259.9M USD
İşletme nakit akışı pozitif: 868.4M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 803.4M USD
ROE düşük: %5.4
ROA: %2.5
Toplam varlıklar: 20.1B USD (%+1.3)
Özkaynak: 9.2B USD (%-0.4)
İşletme kârı pozitif: 556.6M USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 17.7x (Faiz: 49.6M USD)
Ödenmiş sermaye: 175.6M USD
Net işletme sermayesi negatif: -218.5M USD — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %+60.0
CAPEX: 65.1M USD (Hasılatın %5.3'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-1.3
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 302.37 USD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %2
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %40.6
Net kâr marjı %40.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -2.7 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %22.2
ROE %22.2 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %71.2
FAVÖK marjı %71.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %72.1
Hasılat başına brüt kâr %72.1. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %58.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %58.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 27.2x القطاع: 30.2x
F/K 27.2x — sektör medyanına (30.2x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 6.06x القطاع: 3.75x
PD/DD 6.06x — sektör medyanının %61 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 18.5x القطاع: 16.4x
EV/EBITDA 18.5x — sektör medyanının (16.4x) %13 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 0.66x
Cari oran 0.66x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 2.9x
Net Borç/EBITDA 2.9x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.11x
Borç/Özkaynak 1.11x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 12.9x
Faiz karşılama 12.9x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+2.6
Hasılat yıllık %2.6 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+39.5
Net kâr yıllık %39.5 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 560.8M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 458.8M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+1.7%
Artı %1.7 beklenen değer (302.97) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 195.14 | EV/EBITDA hedefi: 263.14 | DCF hedefi: 470.95
Damodaran Değerleme
51/100
Orta Damodaran skoru (51/100). ROIC (%11.7) – WACC (%7.6) farkı +4.2 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
67/100
Orta düzey borç riski (67/100). Faiz karşılama oranı 12.9x — güçlü. Borç/EBITDA 2.9x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 77/100 | Borç Servis: 67/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%11.7
ROIC (%11.7) sermaye maliyetini hafifçe (4.2 puan) aşıyor.
WACC: %7.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
470.95
DCF modeli 470.95 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %58.1 ucuz.
Mevcut fiyat: 297.86
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$117.1
Güncel fiyat Graham değerinin %60.7 üzerinde ($117.1) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
27.2x vs 30.2x
Sektör medyanının %10 altında — ucuz
PD/DD Oranı
6.06x vs 3.75x
Sektörden %61 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
18.5x vs 16.4x
Sektörden %13 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%11.7 vs %7.6 WACC
ROIC 4.2 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%41.8 vs %72.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %41.8
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (298.31), TRAMA-99 çizgisi (302.37) ile yakın seviyede (%-1.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 298.31
TRAMA: 302.37
الفرق: %-1.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

PSA — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.