PRFNPublic joint stock company TEPLANT vostok

🇷🇺 MOEX
3.16
RUB
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
44/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
24/100
Dalio Risk ?
60/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
₽3.4
Makul
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
72%
Lothien Sağlamlık Özeti
51/100
Lothien Sağlamlık: Orta (51/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽51M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-3.2 düştü. Şirket daralmada.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %2.1. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (₽71M) kârın %139'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 13.1. Makul değerleme aralığında.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%42.2
VaR 95% ?
%4.40
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%6.21
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%5.85
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%51.8
20.02.2026 → 17.07.2026
Çarpıklık ?
0.18
Parametrik%4.40
Historik%3.36
Cornish-Fisher%3.73
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
-19.0%
ROIC ?
6.3%
DCF Değer ?
0.14
Borç Döngüsü?
Geç Genişleme
Bilanço Analizi? Q2022/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (50.6M RUB, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+15.0
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (2.4B RUB)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-3.2)
Brüt kâr marjı düşük: %6.0
Net kâr marjı düşük: %2.1
FAVÖK yatay seyrede (89.4M RUB)
FAVÖK marjı düşük: %3.7
Toplam borç: 794.8M RUB
Net borç: 729.9M RUB
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.44x
Cari oran: 1.17x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 64.9M RUB
Serbest nakit akışı pozitif: 70.6M RUB
ROE düşük: %2.8
ROA düşük: %1.1
Toplam varlıklar: 4.5B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 1.8B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 54.6M RUB
Ödenmiş sermaye: 838.3M RUB
Net işletme sermayesi pozitif: 363.1M RUB
CAPEX: 41.4M RUB (Hasılatın %1.7'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+1.9
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 3.10 RUB
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %2.1
Net kâr marjı %2.1 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %11.1
ROE %11.1 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %3.7
FAVÖK marjı %3.7 — düşük ancak pozitif.
Brüt Kâr Marjı %6.0
Hasılat başına brüt kâr %6.0. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.0'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Değerleme
F/K Oranı 13.1x Sektör: 10.1x
F/K 13.1x — sektör medyanının (10.1x) %29 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 1.45x Sektör: 1.81x
PD/DD 1.45x — sektör medyanı (1.81x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 9.5x Sektör: 4.9x
EV/EBITDA 9.5x — sektör medyanının (4.9x) %92 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Cari Oran 1.17x
Cari oran 1.17x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 2.2x
Net Borç/EBITDA 2.2x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.44x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 2.5x
Faiz karşılama 2.5x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %-3.2
Hasılat yıllık %-3.2 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+15.0
Net kâr yıllık %15.0 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
44/100
Orta düzey sağlamlık (44/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-19.0%
Eksi %19.0 beklenen değer (2.56) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 2.48 | PD/DD hedefi: 4.05 | EV/EBITDA hedefi: 1.64 | DCF hedefi: 0.79
Damodaran Değerleme
24/100
Düşük Damodaran skoru (24/100). ROIC (%6.3) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
60/100
Orta düzey borç riski (60/100). Faiz karşılama oranı 2.5x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 2.2x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 81/100 | Borç Servis: 57/100 | Kalite: 74/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%6.3
ROIC (%6.3) sermaye maliyetinin (39.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %39.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.14
DCF (0.14) güncel fiyatın %95.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 3.16
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
₽3.4
Graham içsel değer: ₽3.4. Makul
Makul
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
13.1x vs 10.1x
Sektör medyanının %29 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.45x vs 1.81x
Sektörden %20 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.5x vs 4.9x
Sektörden %92 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%6.3 vs %39.9 WACC
ROIC 33.5 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%2.1 vs %3.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %2.1
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (3.16), TRAMA-99 çizgisi (3.10) ile yakın seviyede (%+1.9). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Fiyat:: 3.16
TRAMA: 3.10
Fark: %+1.9
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
PRFN — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.