PLTRPalantir Technologies Inc.

🇺🇸 US
Smart Money 53
186.03
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
-
Neden bu skor?
Damodaran ?
-
Dalio Risk ?
-
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$10.7
Pahalı
ملخص متانة لوذيان
89/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (89/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 11 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $1.1B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+22.0 arttı ($871M → $1.1B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+225.0 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
6 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 6 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+92.8 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %54.9. Her 100$ satıştan 55$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından $1.8B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 7.23x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($1.2B) kârın %113'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 100.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 47.19. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 172.6. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %33.1. Sermaye verimli kullanılıyor.
Özkaynak Büyümesi
Özkaynak çeyreklik %+15.7 arttı. Şirket içsel birikimle güçleniyor.

تاريخ البيانات لم يُقَس التاريخ ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات لم يُقَس التاريخ
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Çok Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%60.5
VaR 95% ?
%6.19
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%8.78
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%7.25
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%48.2
03.11.2025 → 25.06.2026
الانحراف ?
1.74
Parametrik%6.19
Historik%6.09
Cornish-Fisher%3.06
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+22.0 artarak 1.1B USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+225.0
Hasılat çeyreklik %+18.6 büyüdü (1.9B USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+92.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %84.7
Brüt marj değişimi: %-2.1 puan
Net kâr marjı yüksek: %54.9
FAVÖK çeyreklik %+21.0 büyüdü (920.2M USD)
FAVÖK marjı güçlü: %47.5
Toplam borç: 211.4M USD
Net nakit pozisyonunda: -1.8B USD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.02x
Cari oran güçlü: 7.23x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %-11.4 azaldı → 2.0B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 1.2B USD
Serbest nakit akışı pozitif: 1.2B USD
ROE: %10.9
ROA güçlü: %9.1 — varlıklar etkin kullanılıyor
Toplam varlıklar %+14.5 büyüdü → 11.7B USD
Özkaynak %+15.7 arttı → 9.8B USD
İşletme kârı pozitif: 912.0M USD
İşletme kârı büyüme: %+21.0
Ödenmiş sermaye: 2.4B USD
Net işletme sermayesi pozitif: 9.6B USD
İşletme sermayesi değişimi: %+17.1
CAPEX: 14.6M USD (Hasılatın %0.8'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+6.1 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 175.30 USD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %95'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %54.9
Net kâr marjı %54.9 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +1.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %33.1
ROE %33.1 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %47.5
FAVÖK marjı %47.5 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %84.7
Hasılat başına brüt kâr %84.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %54.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %54.6'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 100.0x القطاع: 29.9x
F/K 100.0x — sektör medyanının (29.9x) %234 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 47.19x القطاع: 4.37x
PD/DD 47.19x — sektör medyanının %980 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 172.6x القطاع: 17.7x
EV/EBITDA 172.6x — sektör medyanının (17.7x) %875 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 7.23x
Cari oran 7.23x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.1x
Net Borç/EBITDA 0.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.02x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 193.8x
Faiz karşılama 193.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+92.8
Hasılat yıllık %92.8 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+225.0
Net kâr yıllık %225.0 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 507.6M). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 309.6M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
-
Orta düzey sağlamlık (51/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Potansiyel
-
Eksi %56.2 beklenen değer (87.72) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 50.12 | PD/DD hedefi: 50.12 | EV/EBITDA hedefi: 50.12 | DCF hedefi: 50.12
Damodaran Değerleme
-
Düşük Damodaran skoru (38/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
-
Düşük borç riski (98/100). Faiz karşılama oranı 193.8x — güçlü. Borç/EBITDA 0.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 91/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%32.6
ROIC (%32.6) sermaye maliyetini 22.8 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
28.86
DCF (28.86) güncel fiyatın %85.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 200.50
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$10.7
Güncel fiyat Graham değerinin %94.7 üzerinde ($10.7) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
100.0x vs 29.9x
Sektör medyanının %234 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
47.19x vs 4.37x
Sektörden %980 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
172.6x vs 17.7x
Sektörden %875 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%32.6 vs %9.8 WACC
ROIC 22.8 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%49.0 vs %43.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %49.0
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (186.03), TRAMA-99 çizgisinin %6.1 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 186.03
TRAMA: 175.30
الفرق: %+6.1
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

PLTR — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.