ORLOreal

🇪🇺 Euronext
407.40
EUR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
59/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
53/100
Dalio Risk ?
75/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
€130.1
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
77/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (77/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 8 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €6.3B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+311.7 arttı (€1.5B → €6.3B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+311.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+311.8 arttı (€11.0B → €45.4B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+311.8 arttı. Şirket büyüyor.
Borç Hızla Artıyor
Toplam borç çeyreklik %+40.3 arttı. Finansman maliyetleri yükselir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (€6.4B) kârın %101'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+287.1 arttı (€2.7B → €10.3B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 6.40. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %27.2. Sermaye verimli kullanılıyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-73.0 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Çok Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%1774.3
VaR 95% ?
%172.81
daily max loss
VaR 99% ?
%248.98
daily max loss
CVaR 95% ?
%24.60
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%92.2
24.02.2026 → 24.06.2026
Skewness ?
8.96
Parametrik%172.81
Historik%3.07
Cornish-Fisher%-460.35
Return Distribution
Valuation
Potential?
-17.9%
ROIC ?
14.5%
DCF Value ?
596.70
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+311.7
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+311.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %74.4
Net kâr marjı: %13.9
FAVÖK marjı: %22.8
Toplam borç: 16.7B EUR
Net borç: 12.7B EUR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.49x
Cari oran < 1: 0.97x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 4.0B EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 9.0B EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 6.4B EUR
ROE: %18.6
ROA güçlü: %9.5 — varlıklar etkin kullanılıyor
Ödenmiş sermaye: 532.4M EUR
Net işletme sermayesi negatif: -577.1M EUR — kısa vadeli baskı
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+17.9 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 345.59 EUR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %13.9
Net kâr marjı %13.9 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -0.0 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %27.2
ROE %27.2 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %22.8
FAVÖK marjı %22.8 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %74.4
Hasılat başına brüt kâr %74.4. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %15.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %15.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 17.3x Sector: 13.9x
F/K 17.3x — sektör medyanının (13.9x) %25 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 6.40x Sector: 2.28x
PD/DD 6.40x — sektör medyanının %181 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 12.5x Sector: 8.1x
EV/EBITDA 12.5x — sektör medyanının (8.1x) %54 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 0.97x
Cari oran 0.97x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 0.9x
Net Borç/EBITDA 0.9x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.49x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 24.4x
Faiz karşılama 24.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+311.8
Hasılat yıllık %311.8 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+311.7
Net kâr yıllık %311.7 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 3.1B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 1.6B).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
59/100
İyi sağlamlık (59/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-17.9%
Eksi %17.9 beklenen değer (334.56) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 289.15 | PD/DD hedefi: 152.71 | EV/EBITDA hedefi: 264.08 | DCF hedefi: 596.70
Damodaran Değerleme
53/100
Orta Damodaran skoru (53/100). ROIC (%14.5) – WACC (%7.9) farkı +6.6 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
75/100
Düşük borç riski (75/100). Faiz karşılama oranı 24.4x — güçlü. Borç/EBITDA 0.9x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 84/100 | Borç Servis: 74/100 | Kalite: 82/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.5
ROIC (%14.5) sermaye maliyetini 6.6 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %7.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
596.70
DCF modeli 596.70 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %46.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 407.40
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
€130.1
Güncel fiyat Graham değerinin %68.1 üzerinde (€130.1) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
17.3x vs 13.9x
Sektör medyanının %25 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
6.40x vs 2.28x
Sektörden %181 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.5x vs 8.1x
Sektörden %54 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.5 vs %7.9 WACC
ROIC 6.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%13.9 vs %23.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %13.9
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (407.40), TRAMA-99 çizgisinin %17.9 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Price:: 407.40
TRAMA: 345.59
Difference: %+17.9
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
OR — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.