ONESOURCEOneSource Specialty Pharma Limited

🇮🇳 Hindistan Borsası
1407.80
INR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
48/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
29/100
Dalio Risk ?
46/100
Piotroski ?
0/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Cari oran verisi eksik (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
Active Metric?
2/4
Confidence?
51%
Lothien Robustness Summary
67/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (67/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 3 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₹250M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+443.8 arttı (₹46M → ₹250M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+13539.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+30.6 arttı (₹940M → ₹1.2B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 51.6. Pahalı değerleme.
Negatif ROE
ROE: %-0.8. Şirket özsermayesini eritiyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-32.0 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%42.1
VaR 95% ?
%4.43
daily max loss
VaR 99% ?
%6.24
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.71
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%41.1
09.10.2025 → 29.01.2026
Skewness ?
-1.04
Parametrik%4.43
Historik%3.59
Cornish-Fisher%4.51
Return Distribution
Valuation
Potential?
+3.7%
ROIC ?
0.5%
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+443.8 artarak 250.0M INR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+13539.2
Hasılat çeyreklik %+4.9 büyüdü (4.5B INR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+37.2)
Brüt kâr marjı güçlü: %68.3
Brüt marj değişimi: %+2.5 puan
Net kâr marjı: %5.6
FAVÖK çeyreklik %+30.6 büyüdü (1.2B INR)
FAVÖK marjı güçlü: %27.4
İşletme kârı pozitif: 516.0M INR
İşletme kârı büyüme: %+156.8
Faiz karşılama oranı: 4.0x (Faiz: 308.1M INR)
Ödenmiş sermaye: 114.7M INR
Son 2 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-16.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 1686.68 INR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %5.6
Net kâr marjı %5.6 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +4.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-0.8
ROE %-0.8 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %27.4
FAVÖK marjı %27.4 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %68.3
Hasılat başına brüt kâr %68.3. Güçlü fiyatlama gücü.
Valuation
PD/DD Oranı 2.77x Sector: 4.71x
PD/DD 2.77x — sektör medyanının (4.71x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 51.6x Sector: 22.6x
EV/EBITDA 51.6x — sektör medyanının (22.6x) %128 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 0.99x
Cari oran 0.99x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 4.4x
Net Borç/EBITDA 4.4x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.26x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 2.7x
Faiz karşılama 2.7x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+37.2
Hasılat yıllık %37.2 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+13539.2
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
48/100
Orta düzey sağlamlık (48/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+3.7%
Artı %3.7 beklenen değer (1460.07) ile güncel fiyat karşılaştırması. 2/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %51.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 2403.11 | EV/EBITDA hedefi: 617.46
Damodaran Değerleme
29/100
Düşük Damodaran skoru (29/100). ROIC (%0.5) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
46/100
Yüksek borç riski (46/100). Faiz karşılama oranı 2.7x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 4.4x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 49/100 | Borç Servis: 54/100 | Kalite: 37/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%0.5
ROIC (%0.5) sermaye maliyetinin (14.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %14.5
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
0/9
Zayıf Piotroski (0/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ Sector Comparison
PD/DD Oranı
2.77x vs 4.71x
Sektörden %41 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
51.6x vs 22.6x
Sektörden %128 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%0.5 vs %14.5 WACC
ROIC 14.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%-3.2 vs %22.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %-3.2
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (1407.80), TRAMA-99 çizgisinin %16.5 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 1407.80
TRAMA: 1686.68
Difference: %-16.5
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
ONESOURCE — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.