ONESOURCEOneSource Specialty Pharma Limited

🇮🇳 Hindistan Borsası
1407.80
INR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
48/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
29/100
Dalio Risk ?
46/100
Piotroski ?
0/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Cari oran verisi eksik (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
مقياس نشط?
2/4
ثقة?
51%
ملخص متانة لوذيان
67/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (67/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 3 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₹250M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+443.8 arttı (₹46M → ₹250M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+13539.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+30.6 arttı (₹940M → ₹1.2B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 51.6. Pahalı değerleme.
Negatif ROE
ROE: %-0.8. Şirket özsermayesini eritiyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-32.0 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%42.1
VaR 95% ?
%4.43
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%6.24
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%5.71
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%41.1
09.10.2025 → 29.01.2026
الانحراف ?
-1.04
Parametrik%4.43
Historik%3.59
Cornish-Fisher%4.51
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+3.7%
ROIC ?
0.5%
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+443.8 artarak 250.0M INR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+13539.2
Hasılat çeyreklik %+4.9 büyüdü (4.5B INR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+37.2)
Brüt kâr marjı güçlü: %68.3
Brüt marj değişimi: %+2.5 puan
Net kâr marjı: %5.6
FAVÖK çeyreklik %+30.6 büyüdü (1.2B INR)
FAVÖK marjı güçlü: %27.4
İşletme kârı pozitif: 516.0M INR
İşletme kârı büyüme: %+156.8
Faiz karşılama oranı: 4.0x (Faiz: 308.1M INR)
Ödenmiş sermaye: 114.7M INR
Son 2 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-16.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 1686.68 INR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %5.6
Net kâr marjı %5.6 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +4.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-0.8
ROE %-0.8 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %27.4
FAVÖK marjı %27.4 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %68.3
Hasılat başına brüt kâr %68.3. Güçlü fiyatlama gücü.
التقييم
PD/DD Oranı 2.77x القطاع: 4.71x
PD/DD 2.77x — sektör medyanının (4.71x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 51.6x القطاع: 22.6x
EV/EBITDA 51.6x — sektör medyanının (22.6x) %128 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 0.99x
Cari oran 0.99x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 4.4x
Net Borç/EBITDA 4.4x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.26x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 2.7x
Faiz karşılama 2.7x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+37.2
Hasılat yıllık %37.2 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+13539.2
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
48/100
Orta düzey sağlamlık (48/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+3.7%
Artı %3.7 beklenen değer (1460.07) ile güncel fiyat karşılaştırması. 2/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %51.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 2403.11 | EV/EBITDA hedefi: 617.46
Damodaran Değerleme
29/100
Düşük Damodaran skoru (29/100). ROIC (%0.5) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
46/100
Yüksek borç riski (46/100). Faiz karşılama oranı 2.7x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 4.4x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 49/100 | Borç Servis: 54/100 | Kalite: 37/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%0.5
ROIC (%0.5) sermaye maliyetinin (14.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %14.5
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
0/9
Zayıf Piotroski (0/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
PD/DD Oranı
2.77x vs 4.71x
Sektörden %41 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
51.6x vs 22.6x
Sektörden %128 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%0.5 vs %14.5 WACC
ROIC 14.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%-3.2 vs %22.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %-3.2
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (1407.80), TRAMA-99 çizgisinin %16.5 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 1407.80
TRAMA: 1686.68
الفرق: %-16.5
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
ONESOURCE — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.