ONESOURCEOneSource Specialty Pharma Limited

🇮🇳 Hindistan Borsası
1407.80
INR
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
48/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
29/100
Dalio Risk ?
46/100
Piotroski ?
0/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Cari oran verisi eksik (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
Aktif Metrik?
2/4
Güven?
51%
Lothien Sağlamlık Özeti
67/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (67/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 3 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₹250M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+443.8 arttı (₹46M → ₹250M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+13539.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+30.6 arttı (₹940M → ₹1.2B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 51.6. Pahalı değerleme.
Negatif ROE
ROE: %-0.8. Şirket özsermayesini eritiyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-32.0 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%42.1
VaR 95% ?
%4.43
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%6.24
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%5.71
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%41.1
09.10.2025 → 29.01.2026
Çarpıklık ?
-1.04
Parametrik%4.43
Historik%3.59
Cornish-Fisher%4.51
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+3.7%
ROIC ?
0.5%
Borç Döngüsü?
Daralma
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+443.8 artarak 250.0M INR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+13539.2
Hasılat çeyreklik %+4.9 büyüdü (4.5B INR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+37.2)
Brüt kâr marjı güçlü: %68.3
Brüt marj değişimi: %+2.5 puan
Net kâr marjı: %5.6
FAVÖK çeyreklik %+30.6 büyüdü (1.2B INR)
FAVÖK marjı güçlü: %27.4
İşletme kârı pozitif: 516.0M INR
İşletme kârı büyüme: %+156.8
Faiz karşılama oranı: 4.0x (Faiz: 308.1M INR)
Ödenmiş sermaye: 114.7M INR
Son 2 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-16.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 1686.68 INR
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %5.6
Net kâr marjı %5.6 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +4.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-0.8
ROE %-0.8 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %27.4
FAVÖK marjı %27.4 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %68.3
Hasılat başına brüt kâr %68.3. Güçlü fiyatlama gücü.
Değerleme
PD/DD Oranı 2.77x Sektör: 4.71x
PD/DD 2.77x — sektör medyanının (4.71x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 51.6x Sektör: 22.6x
EV/EBITDA 51.6x — sektör medyanının (22.6x) %128 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Cari Oran 0.99x
Cari oran 0.99x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 4.4x
Net Borç/EBITDA 4.4x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.26x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 2.7x
Faiz karşılama 2.7x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+37.2
Hasılat yıllık %37.2 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+13539.2
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
48/100
Orta düzey sağlamlık (48/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+3.7%
Artı %3.7 beklenen değer (1460.07) ile güncel fiyat karşılaştırması. 2/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %51.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 2403.11 | EV/EBITDA hedefi: 617.46
Damodaran Değerleme
29/100
Düşük Damodaran skoru (29/100). ROIC (%0.5) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
46/100
Yüksek borç riski (46/100). Faiz karşılama oranı 2.7x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 4.4x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 49/100 | Borç Servis: 54/100 | Kalite: 37/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%0.5
ROIC (%0.5) sermaye maliyetinin (14.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %14.5
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
0/9
Zayıf Piotroski (0/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ Sektör Karşılaştırması
PD/DD Oranı
2.77x vs 4.71x
Sektörden %41 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
51.6x vs 22.6x
Sektörden %128 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%0.5 vs %14.5 WACC
ROIC 14.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%-3.2 vs %22.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %-3.2
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (1407.80), TRAMA-99 çizgisinin %16.5 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Fiyat:: 1407.80
TRAMA: 1686.68
Fark: %-16.5
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
ONESOURCE — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.