NYKAAFSN E-Commerce Ventures Limited

🇮🇳 Hindistan Borsası
345.00
INR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
44/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
23/100
Dalio Risk ?
70/100
Piotroski ?
1/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Cari oran verisi eksik (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
57/100
Lothien Sağlamlık: Orta (57/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 3 | Negatif: 3 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₹800M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+2.1). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+243.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %2.9. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 100.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 68.72. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 115.7. Pahalı değerleme.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%27.3
VaR 95% ?
%2.71
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.89
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.01
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%16.4
10.02.2026 → 23.03.2026
الانحراف ?
0.64
Parametrik%2.71
Historik%2.42
Cornish-Fisher%2.34
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-56.2%
ROIC ?
12.7%
قيمة DCF ?
12.96
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (800.4M INR, %+2.1)
Yıllık net kâr büyümesi %+243.2
Hasılat çeyreklik %+5.1 büyüdü (27.8B INR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+29.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %45.9
Net kâr marjı düşük: %2.9
FAVÖK çeyreklik %+5.7 büyüdü (2.5B INR)
FAVÖK marjı düşük: %8.8
İşletme kârı pozitif: 1.5B INR
Faiz karşılama oranı güçlü: 9.2x (Faiz: 267.4M INR)
Ödenmiş sermaye: 2.9B INR
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+10.3 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 312.81 INR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %2.9
Net kâr marjı %2.9 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -0.1 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %18.1
ROE %18.1 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %8.8
FAVÖK marjı %8.8 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %45.9
Hasılat başına brüt kâr %45.9. Güçlü fiyatlama gücü.
التقييم
F/K Oranı 100.0x القطاع: 48.1x
F/K 100.0x — sektör medyanının (48.1x) %108 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 68.72x القطاع: 4.71x
PD/DD 68.72x — sektör medyanının %1359 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 115.7x القطاع: 26.3x
EV/EBITDA 115.7x — sektör medyanının (26.3x) %340 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.16x
Cari oran 1.16x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 1.4x
Net Borç/EBITDA 1.4x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.86x
Borç/Özkaynak 0.86x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 7.6x
Faiz karşılama 7.6x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+29.1
Hasılat yıllık %29.1 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+243.2
Net kâr yıllık %243.2 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
44/100
Orta düzey sağlamlık (44/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-56.2%
Eksi %56.2 beklenen değer (150.94) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 86.25 | PD/DD hedefi: 86.25 | EV/EBITDA hedefi: 86.25 | DCF hedefi: 86.25
Damodaran Değerleme
23/100
Düşük Damodaran skoru (23/100). ROIC (%12.7) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
70/100
Düşük borç riski (70/100). Faiz karşılama oranı 7.6x — güçlü. Borç/EBITDA 1.4x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 74/100 | Borç Servis: 79/100 | Kalite: 76/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%12.7
ROIC (%12.7) sermaye maliyetinin (14.0%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %14.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
12.96
DCF (12.96) güncel fiyatın %96.2 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 345.00
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
1/9
Zayıf Piotroski (1/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
100.0x vs 48.1x
Sektör medyanının %108 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
68.72x vs 4.71x
Sektörden %1359 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
115.7x vs 26.3x
Sektörden %340 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%12.7 vs %14.0 WACC
ROIC 1.3 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%2.4 vs %8.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %2.4
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (345.00), TRAMA-99 çizgisinin %10.3 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 345.00
TRAMA: 312.81
الفرق: %+10.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
NYKAA — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.