NVRNVR Inc.

🇺🇸 US
Smart Money 42
5919.82
USD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
75/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
67/100
Dalio Risk ?
96/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$3,484.5
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
79/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (79/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $236M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+19.2). İstikrarlı seyir.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+23.6 arttı ($1.9B → $2.3B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-10.5 düştü. Şirket daralmada.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından $94M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 4.67x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif ($236M) ama FCF negatif (-$158M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+25.0 arttı ($266M → $332M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 13.8. Makul değerleme aralığında.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %33.2. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 75/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%26.8
VaR 95% ?
%2.86
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%4.01
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%3.61
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%31.3
11.02.2026 → 15.05.2026
Çarpıklık ?
0.04
Parametrik%2.86
Historik%2.55
Cornish-Fisher%2.79
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+29.7%
ROIC ?
32.0%
DCF Değer ?
7,227.67
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+19.2 artarak 236.5M USD oldu
Yıllık net kâr %-29.1 geriledi
Hasılat çeyreklik %+23.6 büyüdü (2.3B USD)
Yıllık hasılat daraldı (%-10.5)
Brüt kâr marjı: %21.0
Net kâr marjı: %10.1
FAVÖK çeyreklik %+25.0 büyüdü (332.1M USD)
FAVÖK marjı: %14.2
Toplam borç: 1.1B USD
Net nakit pozisyonunda: -94.0M USD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.31x
Cari oran güçlü: 4.67x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %-31.9 azaldı → 1.1B USD
İşletme nakit akışı negatif: -151.5M USD
Serbest nakit akışı negatif: -157.7M USD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %7.0
ROA: %4.3
Toplam varlıklar: 5.5B USD (%-2.1)
Özkaynak: 3.4B USD (%-2.9)
İşletme kârı pozitif: 312.2M USD
İşletme kârı büyüme: %+35.7
Faiz karşılama oranı güçlü: 23.5x (Faiz: 14.1M USD)
Ödenmiş sermaye: 2.7M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 3.8B USD
CAPEX: 6.2M USD (Hasılatın %0.3'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-9.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 6540.40 USD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %88'i
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %10.1
Net kâr marjı %10.1 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -0.4 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %33.2
ROE %33.2 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %14.2
FAVÖK marjı %14.2 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %21.0
Hasılat başına brüt kâr %21.0. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %11.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %11.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 13.8x Sektör: 27.4x
F/K 13.8x — sektör medyanının (27.4x) %49 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 4.66x Sektör: 4.40x
PD/DD 4.66x — sektör medyanının (4.40x) %6 üzerinde.
EV/EBITDA 10.2x Sektör: 14.5x
EV/EBITDA 10.2x — sektör medyanı (14.5x) ile uyumlu.
Borçluluk
Cari Oran 4.67x
Cari oran 4.67x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.7x
Net Borç/EBITDA 0.7x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.31x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 51.1x
Faiz karşılama 51.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %-10.5
Hasılat yıllık %-10.5 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-29.1
Net kâr yıllık %-29.1 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 410.6M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 297.4M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
75/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (75/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+29.7%
Artı %29.7 beklenen değer (7688.83) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 10729.28 | PD/DD hedefi: 6009.41 | EV/EBITDA hedefi: 8433.84 | DCF hedefi: 7227.67
Damodaran Değerleme
67/100
Orta Damodaran skoru (67/100). ROIC (%32.0) – WACC (%10.1) farkı +21.9 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
96/100
Düşük borç riski (96/100). Faiz karşılama oranı 51.1x — güçlü. Borç/EBITDA 0.7x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 88/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 95/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%32.0
ROIC (%32.0) sermaye maliyetini 21.9 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %10.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
7,227.67
DCF modeli 7227.67 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %21.9 ucuz.
Mevcut fiyat: 5929.95
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$3,484.5
Güncel fiyat Graham değerinin %41.2 üzerinde ($3,484.5) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
13.8x vs 27.4x
Sektör medyanının %49 altında — ucuz
PD/DD Oranı
4.66x vs 4.40x
Sektörden %6 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
10.2x vs 14.5x
Sektörden %30 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%32.0 vs %10.1 WACC
ROIC 21.9 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%12.0 vs %16.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %12.0
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (5919.82), TRAMA-99 çizgisinin %9.5 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Fiyat:: 5919.82
TRAMA: 6540.40
Fark: %-9.5
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

NVR — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.