NVRNVR Inc.

🇺🇸 US
Smart Money 42
5919.82
USD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
75/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
67/100
Dalio Risk ?
96/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$3,484.5
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
79/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (79/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $236M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+19.2). İstikrarlı seyir.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+23.6 arttı ($1.9B → $2.3B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-10.5 düştü. Şirket daralmada.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından $94M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 4.67x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif ($236M) ama FCF negatif (-$158M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+25.0 arttı ($266M → $332M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 13.8. Makul değerleme aralığında.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %33.2. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 75/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Orta
252 дней
Годовая волатильность ?
%26.8
VaR 95% ?
%2.86
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%4.01
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%3.61
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%31.3
11.02.2026 → 15.05.2026
Асимметрия ?
0.04
Parametrik%2.86
Historik%2.55
Cornish-Fisher%2.79
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+29.7%
ROIC ?
32.0%
Значение DCF ?
7,227.67
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+19.2 artarak 236.5M USD oldu
Yıllık net kâr %-29.1 geriledi
Hasılat çeyreklik %+23.6 büyüdü (2.3B USD)
Yıllık hasılat daraldı (%-10.5)
Brüt kâr marjı: %21.0
Net kâr marjı: %10.1
FAVÖK çeyreklik %+25.0 büyüdü (332.1M USD)
FAVÖK marjı: %14.2
Toplam borç: 1.1B USD
Net nakit pozisyonunda: -94.0M USD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.31x
Cari oran güçlü: 4.67x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %-31.9 azaldı → 1.1B USD
İşletme nakit akışı negatif: -151.5M USD
Serbest nakit akışı negatif: -157.7M USD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %7.0
ROA: %4.3
Toplam varlıklar: 5.5B USD (%-2.1)
Özkaynak: 3.4B USD (%-2.9)
İşletme kârı pozitif: 312.2M USD
İşletme kârı büyüme: %+35.7
Faiz karşılama oranı güçlü: 23.5x (Faiz: 14.1M USD)
Ödenmiş sermaye: 2.7M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 3.8B USD
CAPEX: 6.2M USD (Hasılatın %0.3'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-9.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 6540.40 USD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %88'i
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %10.1
Net kâr marjı %10.1 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -0.4 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %33.2
ROE %33.2 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %14.2
FAVÖK marjı %14.2 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %21.0
Hasılat başına brüt kâr %21.0. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %11.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %11.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 13.8x Сектор: 27.4x
F/K 13.8x — sektör medyanının (27.4x) %49 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 4.66x Сектор: 4.40x
PD/DD 4.66x — sektör medyanının (4.40x) %6 üzerinde.
EV/EBITDA 10.2x Сектор: 14.5x
EV/EBITDA 10.2x — sektör medyanı (14.5x) ile uyumlu.
Задолженность
Cari Oran 4.67x
Cari oran 4.67x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.7x
Net Borç/EBITDA 0.7x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.31x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 51.1x
Faiz karşılama 51.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %-10.5
Hasılat yıllık %-10.5 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-29.1
Net kâr yıllık %-29.1 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 410.6M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 297.4M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
75/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (75/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+29.7%
Artı %29.7 beklenen değer (7688.83) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 10729.28 | PD/DD hedefi: 6009.41 | EV/EBITDA hedefi: 8433.84 | DCF hedefi: 7227.67
Damodaran Değerleme
67/100
Orta Damodaran skoru (67/100). ROIC (%32.0) – WACC (%10.1) farkı +21.9 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
96/100
Düşük borç riski (96/100). Faiz karşılama oranı 51.1x — güçlü. Borç/EBITDA 0.7x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 88/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 95/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%32.0
ROIC (%32.0) sermaye maliyetini 21.9 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %10.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
7,227.67
DCF modeli 7227.67 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %21.9 ucuz.
Mevcut fiyat: 5929.95
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$3,484.5
Güncel fiyat Graham değerinin %41.2 üzerinde ($3,484.5) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
13.8x vs 27.4x
Sektör medyanının %49 altında — ucuz
PD/DD Oranı
4.66x vs 4.40x
Sektörden %6 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
10.2x vs 14.5x
Sektörden %30 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%32.0 vs %10.1 WACC
ROIC 21.9 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%12.0 vs %16.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %12.0
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (5919.82), TRAMA-99 çizgisinin %9.5 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Цена:: 5919.82
TRAMA: 6540.40
Разница: %-9.5
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

NVR — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.