NTPCGREENNTPC Green Energy Limited

🇮🇳 Hindistan Borsası
89.82
INR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
32/100
Zayıf
Neden bu skor?
Damodaran ?
25/100
Dalio Risk ?
36/100
Piotroski ?
1/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Önceki yıl cari oran verisi yok (C6); brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
₹20.0
Pahalı
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
64%
ملخص متانة لوذيان
53/100
Lothien Sağlamlık: Orta (53/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 4 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₹2.0B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+1027.3 arttı (₹175M → ₹2.0B). Kısa vadede olumlu momentum.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+39.7 arttı (₹6.5B → ₹9.1B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+46.7 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %21.6. Her 100₹ satıştan 22₹ kâr kalıyor.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 1.67x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Likidite Riski
Cari oran 0.24x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+45.2 arttı (₹5.7B → ₹8.2B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 100.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 38.7. Pahalı değerleme.
Mevsimsel Toparlanma, Ama Trend Bozuk
Çeyreklik artış (%+1027.3) ama yıllık bazda düşüş (%-15.5). Mevsimsel toparlanma var ama uzun vadeli trend zayıf.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+21.4 artabilir (₹2.0B → ₹2.4B).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%29.4
VaR 95% ?
%3.06
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.32
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.30
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%27.8
27.04.2026 → 15.09.2026
الانحراف ?
1.91
Parametrik%3.06
Historik%2.33
Cornish-Fisher%1.53
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-30.0%
ROIC ?
2.3%
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-8.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 98.11 INR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %21.6
Net kâr marjı %21.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +18.9 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %1.1
ROE %1.1 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %90.1
FAVÖK marjı %90.1 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %360.0
Hasılat başına brüt kâr %360.0. Güçlü fiyatlama gücü.
التقييم
F/K Oranı 100.0x القطاع: 28.8x
F/K 100.0x — sektör medyanının (28.8x) %247 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 3.99x القطاع: 3.74x
PD/DD 3.99x — sektör medyanının (3.74x) %7 üzerinde.
EV/EBITDA 38.7x القطاع: 17.1x
EV/EBITDA 38.7x — sektör medyanının (17.1x) %126 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 0.24x
Cari oran 0.24x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 11.4x
Net Borç/EBITDA 11.4x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.67x
Borç/Özkaynak 1.67x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 3.2x
Faiz karşılama 3.2x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+46.7
Hasılat yıllık %46.7 büyüdü (2026/3) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-15.5
Net kâr yıllık %-15.5 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
32/100
Zayıf sağlamlık (32/100). Değerleme metrikleri ve/veya borç profili olumsuz; dikkatli olmak gerekiyor.
Zayıf
Potansiyel
-30.0%
Eksi %30.0 beklenen değer (62.86) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: FK hedefi: 23.06 | PD/DD hedefi: 85.28 | EV/EBITDA hedefi: 39.69
Damodaran Değerleme
25/100
Düşük Damodaran skoru (25/100). ROIC (%2.3) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
36/100
Yüksek borç riski (36/100). Faiz karşılama oranı 3.2x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 11.4x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 29/100 | Borç Servis: 39/100 | Kalite: 82/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%2.3
ROIC (%2.3) sermaye maliyetinin (10.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.8
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
1/9
Zayıf Piotroski (1/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
₹20.0
Graham içsel değer: ₹20.0. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
100.0x vs 28.8x
Sektör medyanının %247 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
3.99x vs 3.74x
Sektörden %7 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
38.7x vs 17.1x
Sektörden %126 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%2.3 vs %10.8 WACC
ROIC 8.5 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%23.3 vs %96.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %23.3
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (89.82), TRAMA-99 çizgisinin %8.5 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 89.82
TRAMA: 98.11
الفرق: %-8.5
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
NTPCGREEN — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.