NLMKNLMK Group

🇷🇺 MOEX
77.20
RUB
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
33/100
Zayıf
Neden bu skor?
Damodaran ?
30/100
Dalio Risk ?
84/100
Piotroski ?
Hesaplanamadı
Yetersiz çeyrek verisi: 4 mevcut, en az 5 gerekli
Graham ?
₽4.5
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
52/100
Lothien Sağlamlık: Orta (52/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽1.3B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %31.1. Her 100₽ satıştan 31₽ kâr kalıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 91.9. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 72.14. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 66.7. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %78.5. Sermaye verimli kullanılıyor.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%34.2
VaR 95% ?
%3.63
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%5.10
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%4.07
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%50.4
29.01.2026 → 06.07.2026
Çarpıklık ?
0.71
Parametrik%3.63
Historik%2.85
Cornish-Fisher%3.12
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
-56.2%
ROIC ?
57.0%
DCF Değer ?
1.03
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2021/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (1.3B RUB, %+0.0)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (4.0B RUB)
Brüt kâr marjı güçlü: %51.9
Net kâr marjı yüksek: %31.1
FAVÖK yatay seyrede (1.7B RUB)
FAVÖK marjı güçlü: %43.1
Toplam borç: 3.5B RUB
Net borç: 2.9B RUB
Borç/Özkaynak oranı: 0.54x
Nakit ve benzerleri: 541.0M RUB
İşletme nakit akışı pozitif: 1.1B RUB
Serbest nakit akışı pozitif: 824.8M RUB
ROE: %19.6
ROA güçlü: %10.4 — varlıklar etkin kullanılıyor
Toplam varlıklar: 12.2B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 6.4B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 1.7B RUB
Faiz karşılama oranı güçlü: 127.0x (Faiz: 13.8M RUB)
Ödenmiş sermaye: 6.0B RUB
CAPEX: 304.2M RUB (Hasılatın %7.5'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+6.8 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 72.29 RUB
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %31.1
Net kâr marjı %31.1 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %78.5
ROE %78.5 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %43.1
FAVÖK marjı %43.1 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %51.9
Hasılat başına brüt kâr %51.9. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %20.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %20.4'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 91.9x Sektör: 10.4x
F/K 91.9x — sektör medyanının (10.4x) %779 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 72.14x Sektör: 1.76x
PD/DD 72.14x — sektör medyanının %3999 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 66.7x Sektör: 3.9x
EV/EBITDA 66.7x — sektör medyanının (3.9x) %1609 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Net Borç / EBITDA 0.5x
Net Borç/EBITDA 0.5x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.54x
Borç/Özkaynak 0.54x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 127.0x
Faiz karşılama 127.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Bilanço verisi yok
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
33/100
Zayıf sağlamlık (33/100). Değerleme metrikleri ve/veya borç profili olumsuz; dikkatli olmak gerekiyor.
Zayıf
Potansiyel
-56.2%
Eksi %56.2 beklenen değer (33.78) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 19.30 | PD/DD hedefi: 19.30 | EV/EBITDA hedefi: 19.30 | DCF hedefi: 19.30
Damodaran Değerleme
30/100
Düşük Damodaran skoru (30/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
84/100
Düşük borç riski (84/100). Faiz karşılama oranı 127.0x — güçlü. Borç/EBITDA 0.5x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 87/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%57.0
ROIC (%57.0) sermaye maliyetini 11.4 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %45.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.03
DCF (1.03) güncel fiyatın %98.7 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 77.20
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
—
Yetersiz çeyrek verisi: 4 mevcut, en az 5 gerekli
Graham İçsel Değer
₽4.5
Graham içsel değer: ₽4.5. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
91.9x vs 10.4x
Sektör medyanının %779 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
72.14x vs 1.76x
Sektörden %3999 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
66.7x vs 3.9x
Sektörden %1609 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%57.0 vs %45.5 WACC
ROIC 11.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%31.1 vs %43.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %31.1
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (77.20), TRAMA-99 çizgisinin %6.8 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Fiyat:: 77.20
TRAMA: 72.29
Fark: %+6.8
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
NLMK — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.