NFAZNEFAZ Publicly Traded Company

🇷🇺 MOEX
197.00
RUB
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
56/100
Dalio Risk ?
68/100
Piotroski ?
1/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Önceki yıl cari oran verisi yok (C6); Önceki yıl ödenmiş sermaye verisi yok (C7)
Graham ?
₽309.9
Ucuz
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
58/100
Lothien Sağlamlık: Orta (58/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽36M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-55.3 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+40.4 arttı. Şirket büyüyor.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %0.4. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (₽1.0B) kârın %2915'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 11.0. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.83. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.7. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%45.4
VaR 95% ?
%4.81
daily max loss
VaR 99% ?
%6.76
daily max loss
CVaR 95% ?
%6.04
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%49.6
25.11.2025 → 17.07.2026
Skewness ?
1.51
Parametrik%4.81
Historik%3.55
Cornish-Fisher%2.95
Return Distribution
Valuation
Potential?
+56.5%
ROIC ?
30.7%
DCF Value ?
1,354.04
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2023/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (36.0M RUB, %+0.0)
Yıllık net kâr %-55.3 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (8.8B RUB)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+40.4)
Brüt kâr marjı düşük: %5.5
Net kâr marjı düşük: %0.4
FAVÖK yatay seyrede (105.6M RUB)
FAVÖK marjı düşük: %1.2
Cari oran: 1.00x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 497.5M RUB
Serbest nakit akışı pozitif: 1.0B RUB
ROE düşük: %1.9
ROA düşük: %0.2
Toplam varlıklar: 19.6B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 1.9B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 155.2M RUB
Ödenmiş sermaye: 8.0M RUB
Net işletme sermayesi pozitif: 35.0M RUB
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-3.8
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 204.78 RUB
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %87'i
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %0.4
Net kâr marjı %0.4 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %7.5
ROE %7.5 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %1.2
FAVÖK marjı %1.2 — düşük ancak pozitif.
Brüt Kâr Marjı %5.5
Hasılat başına brüt kâr %5.5. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %11.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %11.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 11.0x Sector: 10.1x
F/K 11.0x — sektör medyanının (10.1x) %9 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 0.83x Sector: 1.81x
PD/DD 0.83x — sektör medyanının (1.81x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 3.7x Sector: 4.9x
EV/EBITDA 3.7x — sektör medyanı (4.9x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 1.00x
Cari oran 1.00x — sınırda, dikkat gerektirir.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+40.4
Hasılat yıllık %40.4 büyüdü (2023/12) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-55.3
Net kâr yıllık %-55.3 gerilemiş (2023/12) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 89.7M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 58.2M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+56.5%
Artı %56.5 beklenen değer (308.33) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 176.62 | PD/DD hedefi: 439.07 | EV/EBITDA hedefi: 257.95 | DCF hedefi: 591.00
Damodaran Değerleme
56/100
Orta Damodaran skoru (56/100). ROIC (%30.7) – WACC (%47.8) farkı -17.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
68/100
Orta düzey borç riski (68/100).
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 50/100 | Kalite: 71/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%30.7
ROIC (%30.7) sermaye maliyetinin (47.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %47.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1,354.04
DCF modeli 1354.04 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %587.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 197.00
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
1/9
Zayıf Piotroski (1/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
₽309.9
Graham içsel değer: ₽309.9. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
11.0x vs 10.1x
Sektör medyanının %9 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.83x vs 1.81x
Sektörden %54 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
3.7x vs 4.9x
Sektörden %24 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%30.7 vs %47.8 WACC
ROIC 17.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%0.4 vs %1.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %0.4
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (197.00), TRAMA-99 çizgisi (204.78) ile yakın seviyede (%-3.8). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 197.00
TRAMA: 204.78
Difference: %-3.8
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
NFAZ — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.