NESTLEINDNestlé India Limited

🇮🇳 Hindistan Borsası
1496.50
INR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
32/100
Zayıf
Neden bu skor?
Damodaran ?
38/100
Dalio Risk ?
76/100
Piotroski ?
0/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Güncel cari oran verisi eksik (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
التقييم
إمكانية?
-51.4%
ROIC ?
70.8%
قيمة DCF ?
234.94
دورة الديون?
Erken Genişleme
البيانات
البيانات ?
5974
2002-08-12 → 2026-08-31
تحليل المخاطر (VaR) Düşük
252 أيام
التقلب السنوي ?
%19.9
VaR 95% ?
%1.95
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%2.81
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.27
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%12.4
30.01.2026 → 23.03.2026
الانحراف ?
1.03
Parametrik%1.95
Historik%1.83
Cornish-Fisher%1.45
توزيع العوائد
التحليل الأساسي والفني
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (1496.50), TRAMA-99 çizgisinin %6.7 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 1496.5
TRAMA: 1402.9402
الفرق: %+6.7
الربحية
Net Kâr Marjı %17.7
Net kâr marjı %17.7 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +4.9 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %25.2
ROE %25.2 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %23.9
FAVÖK marjı %23.9 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %55.5
Hasılat başına brüt kâr %55.5. Güçlü fiyatlama gücü.
التقييم
F/K Oranı 87.7x القطاع: 33.3x
F/K 87.7x — sektör medyanının (33.3x) %164 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 71.96x القطاع: 4.79x
PD/DD 71.96x — sektör medyanının %1402 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 58.8x القطاع: 20.4x
EV/EBITDA 58.8x — sektör medyanının (20.4x) %188 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 0.80x
Cari oran 0.80x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 0.2x
Net Borç/EBITDA 0.2x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.29x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 33.4x
Faiz karşılama 33.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+18.5
Hasılat yıllık %18.5 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+45.1
Net kâr yıllık %45.1 artmış — güçlü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
32/100
Zayıf sağlamlık (32/100). Değerleme metrikleri ve/veya borç profili olumsuz; dikkatli olmak gerekiyor.
Zayıf
Potansiyel
-51.4%
Eksi %51.4 beklenen değer (727.98) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli 'AL' sinyali veriyor. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 578.88 | PD/DD hedefi: 374.12 | EV/EBITDA hedefi: 519.13 | DCF hedefi: 374.12
Damodaran Değerleme
38/100
Düşük Damodaran skoru (38/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
76/100
Düşük borç riski (76/100). Faiz karşılama oranı 33.4x — güçlü. Borç/EBITDA 0.2x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 93/100 | Borç Servis: 70/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%70.8
ROIC (%70.8) sermaye maliyetini 55.6 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %15.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
234.94
DCF (234.94) güncel fiyatın %84.3 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 1496.50
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
0/9
Zayıf Piotroski (0/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
87.7x vs 33.3x
Sektör medyanının %164 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
71.96x vs 4.79x
Sektörden %1402 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
58.8x vs 20.4x
Sektörden %188 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%70.8 vs %15.2 WACC
ROIC 55.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%15.3 vs %23.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %15.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
NESTLEIND — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.
A
AirSelim
متصل
A
مرحباً! أنا AirSelim، مساعدك المالي في لوذيان.

يمكنني الإجابة عن أسئلتك حول بيانات السوق والأخبار والتحليل الفني وتحليل المحفظة والمزيد.

أغطي 26 بورصة (BIST، الولايات المتحدة، LSE، Xetra، Tadawul، KASE وغيرها) — بالإضافة إلى العملات المشفرة.