NCCNational Cement Company (Public Shareholding Co.)

🇦🇪 DFM
4.94
AED
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
59/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
23/100
Dalio Risk ?
93/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
AED8.5
Ucuz
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
72%
Сводка надежности Lothien
79/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (79/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 8 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte AED34M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-55.2 geriledi (AED75M → AED34M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+209.9 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+42.3 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %41.0. Her 100AED satıştan 41AED kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 10.80x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-51.3 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 12.2. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.62. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-55.2) ama yıllık bazda artış (%+209.9). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+19.9 artabilir (AED34M → AED40M).

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%51.7
VaR 95% ?
%5.26
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%7.49
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%7.28
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%23.2
12.01.2026 → 07.04.2026
Асимметрия ?
0.70
Parametrik%5.26
Historik%4.95
Cornish-Fisher%4.29
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+24.7%
ROIC ?
1.8%
Значение DCF ?
1.75
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-55.2 düşerek 33.7M AED oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+209.9
Hasılat çeyreklik %+18.0 büyüdü (82.3M AED)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+42.3)
Brüt kâr marjı: %28.4
Net kâr marjı yüksek: %41.0
FAVÖK çeyreklik %-51.3 düştü (40.4M AED)
FAVÖK marjı güçlü: %49.0
Cari oran güçlü: 10.80x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %-58.0 azaldı → 45.5M AED
İşletme nakit akışı pozitif: 24.9M AED
Serbest nakit akışı pozitif: 24.1M AED
ROE düşük: %1.2
ROA düşük: %1.1
Toplam varlıklar %+9.2 büyüdü → 3.0B AED
Özkaynak %+8.9 arttı → 2.9B AED
İşletme kârı pozitif: 15.7M AED
İşletme kârı büyüme: %+11.6
Faiz karşılama oranı güçlü: 1754.5x (Faiz: 23,000 AED)
Ödenmiş sermaye: 358.8M AED
Net işletme sermayesi pozitif: 243.3M AED
İşletme sermayesi değişimi: %-29.5
CAPEX: 788,000 AED (Hasılatın %1.0'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+47.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 3.36 AED
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %9
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %41.0
Net kâr marjı %41.0 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -66.9 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %5.3
ROE %5.3 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %49.0
FAVÖK marjı %49.0 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %28.4
Hasılat başına brüt kâr %28.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %19.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %19.8'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 12.2x Сектор: 10.8x
F/K 12.2x — sektör medyanının (10.8x) %14 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 0.62x Сектор: 1.93x
PD/DD 0.62x — sektör medyanının (1.93x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 10.3x Сектор: 8.7x
EV/EBITDA 10.3x — sektör medyanının (8.7x) %19 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Задолженность
Cari Oran 10.80x
Cari oran 10.80x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Borç / Özkaynak 0.00x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 111.1x
Faiz karşılama 111.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+42.3
Hasılat yıllık %42.3 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+209.9
Net kâr yıllık %209.9 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
59/100
İyi sağlamlık (59/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+24.7%
Artı %24.7 beklenen değer (6.16) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 5.12 | PD/DD hedefi: 14.82 | EV/EBITDA hedefi: 4.15 | DCF hedefi: 1.75
Damodaran Değerleme
23/100
Düşük Damodaran skoru (23/100). ROIC (%1.8) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
93/100
Düşük borç riski (93/100). Faiz karşılama oranı 111.1x — güçlü.
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 71/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%1.8
ROIC (%1.8) sermaye maliyetinin (15.1%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %15.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
1.75
DCF (1.75) güncel fiyatın %64.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 4.94
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
AED8.5
Graham içsel değer: AED8.5. Ucuz
Ucuz
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
12.2x vs 10.8x
Sektör medyanının %14 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.62x vs 1.93x
Sektörden %68 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
10.3x vs 8.7x
Sektörden %19 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%1.8 vs %15.1 WACC
ROIC 13.3 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%49.2 vs %58.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %49.2
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (4.94), TRAMA-99 çizgisinin %47.2 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Цена:: 4.94
TRAMA: 3.36
Разница: %+47.2
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
NCC — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.