MRKVPublic Joint Stock Company Rosseti Volga

🇷🇺 MOEX
0.21
RUB
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
58/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
21/100
Dalio Risk ?
62/100
Piotroski ?
9/9
Güçlü
Graham ?
₽0.3
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
64/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (64/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽743M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+730.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Likidite Riski
Cari oran 0.72x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (₽1.3B) kârın %170'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 13.5. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.95. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.1. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-19.2 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%35.5
VaR 95% ?
%3.42
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.94
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.74
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%24.2
15.06.2026 → 10.07.2026
الانحراف ?
0.25
Parametrik%3.42
Historik%2.62
Cornish-Fisher%3.11
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+3.6%
ROIC ?
6.6%
قيمة DCF ?
0.06
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2023/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (743.0M RUB, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+730.4
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (19.3B RUB)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+15.3)
Brüt kâr marjı güçlü: %41.8
Net kâr marjı düşük: %3.9
FAVÖK yatay seyrede (2.7B RUB)
FAVÖK marjı: %14.3
Toplam borç: 7.7B RUB
Net borç: 4.9B RUB
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.18x
Cari oran < 1: 0.72x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 2.9B RUB
İşletme nakit akışı pozitif: 3.4B RUB
Serbest nakit akışı pozitif: 1.3B RUB
ROE düşük: %1.8
ROA düşük: %1.0
Toplam varlıklar: 71.7B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 42.1B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 1.0B RUB
Faiz karşılama oranı güçlü: 12.2x (Faiz: 224.5M RUB)
Ödenmiş sermaye: 188.3B RUB
Net işletme sermayesi negatif: -4.0B RUB — kısa vadeli baskı
CAPEX: 2.1B RUB (Hasılatın %11.2'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+7.3 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 0.20 RUB
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %15
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %3.9
Net kâr marjı %3.9 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %7.1
ROE %7.1 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %14.3
FAVÖK marjı %14.3 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %41.8
Hasılat başına brüt kâr %41.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %6.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %6.6'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 13.5x القطاع: 10.1x
F/K 13.5x — sektör medyanının (10.1x) %33 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 0.95x القطاع: 1.81x
PD/DD 0.95x — sektör medyanının (1.81x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 4.1x القطاع: 4.9x
EV/EBITDA 4.1x — sektör medyanı (4.9x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 0.72x
Cari oran 0.72x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 0.7x
Net Borç/EBITDA 0.7x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.18x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 12.2x
Faiz karşılama 12.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+15.3
Hasılat yıllık %15.3 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+730.4
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2023/12). Önemli iyileşme.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 312.6M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 290.3M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
58/100
İyi sağlamlık (58/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+3.6%
Artı %3.6 beklenen değer (0.22) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 0.15 | PD/DD hedefi: 0.41 | EV/EBITDA hedefi: 0.26 | DCF hedefi: 0.06
Damodaran Değerleme
21/100
Düşük Damodaran skoru (21/100). ROIC (%6.6) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
62/100
Orta düzey borç riski (62/100). Faiz karşılama oranı 12.2x — güçlü. Borç/EBITDA 0.7x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 93/100 | Borç Servis: 68/100 | Kalite: 44/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%6.6
ROIC (%6.6) sermaye maliyetinin (39.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %39.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.06
DCF (0.06) güncel fiyatın %71.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 0.21
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
9/9
Güçlü Piotroski F-Score (9/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
₽0.3
Graham içsel değer: ₽0.3. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
13.5x vs 10.1x
Sektör medyanının %33 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.95x vs 1.81x
Sektörden %48 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.1x vs 4.9x
Sektörden %17 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%6.6 vs %39.8 WACC
ROIC 33.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%3.9 vs %14.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %3.9
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (0.21), TRAMA-99 çizgisinin %7.3 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 0.21
TRAMA: 0.20
الفرق: %+7.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
MRKV — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.