MHARAl Mahhar Holding Company Q.P.S.C.

🇶🇦 QSE
2.20
QAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
78/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
61/100
Dalio Risk ?
88/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
QAR3.2
Ucuz
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
60/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (60/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte QAR13M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-10.8). İstikrarlı seyir.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-4.8 düştü. Şirket daralmada.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından QAR54M fazla. Borç riski düşük.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (QAR13M) ama FCF negatif (-QAR12M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.7. Makul değerleme aralığında.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.8. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 78/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%20.0
VaR 95% ?
%2.09
daily max loss
VaR 99% ?
%2.95
daily max loss
CVaR 95% ?
%2.92
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%16.9
15.04.2026 → 29.07.2026
Skewness ?
-0.24
Parametrik%2.09
Historik%1.86
Cornish-Fisher%2.12
Return Distribution
Valuation
Potential?
+49.6%
ROIC ?
11.6%
DCF Value ?
5.45
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-10.8 düşerek 12.9M QAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-9.3)
Hasılat çeyreklik %+4.0 büyüdü (248.3M QAR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-4.8)
Brüt kâr marjı düşük: %17.5
Net kâr marjı: %5.2
FAVÖK yatay seyrede (20.4M QAR)
FAVÖK marjı düşük: %8.2
Toplam borç %+16.0 arttı → 49.5M QAR
Net nakit pozisyonunda: -54.1M QAR (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.14x
Cari oran: 1.94x — yeterli likidite
Nakit %-29.7 azaldı → 103.6M QAR
İşletme nakit akışı negatif: -9.6M QAR
Serbest nakit akışı negatif: -12.3M QAR — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %3.5
ROA düşük: %1.9
Toplam varlıklar: 681.8M QAR (%-2.1)
Özkaynak: 364.7M QAR (%-4.6)
İşletme kârı pozitif: 8.9M QAR
Faiz karşılama oranı güçlü: 80.2x (Faiz: 254,448 QAR)
Ödenmiş sermaye: 207.0M QAR
Net işletme sermayesi pozitif: 228.9M QAR
İşletme sermayesi değişimi: %-8.3
CAPEX: 2.7M QAR (Hasılatın %1.1'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-0.3
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 2.21 QAR
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %69'i
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %5.2
Net kâr marjı %5.2 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -0.9 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %10.4
ROE %10.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %8.2
FAVÖK marjı %8.2 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %17.5
Hasılat başına brüt kâr %17.5. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %10.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %10.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 8.7x Sector: 12.2x
F/K 8.7x — sektör medyanına (12.2x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.24x Sector: 1.29x
PD/DD 1.24x — sektör medyanı (1.29x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 4.8x Sector: 9.0x
EV/EBITDA 4.8x — sektör medyanının (9.0x) %47 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 1.94x
Cari oran 1.94x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.6x
Net Borç/EBITDA 0.6x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.14x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 38.5x
Faiz karşılama 38.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-4.8
Hasılat yıllık %-4.8 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-9.3
Net kâr yıllık %-9.3 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
78/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (78/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+49.6%
Artı %49.6 beklenen değer (3.27) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 3.09 | PD/DD hedefi: 2.35 | EV/EBITDA hedefi: 4.11 | DCF hedefi: 5.45
Damodaran Değerleme
61/100
Orta Damodaran skoru (61/100). ROIC (%11.6) – WACC (%13.8) farkı -2.2 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
88/100
Düşük borç riski (88/100). Faiz karşılama oranı 38.5x — güçlü. Borç/EBITDA 0.6x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 95/100 | Borç Servis: 98/100 | Kalite: 77/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%11.6
ROIC (%11.6) sermaye maliyetinin (13.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %13.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
5.45
DCF modeli 5.45 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %149.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 2.19
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
QAR3.2
Graham içsel değer: QAR3.2. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
8.7x vs 12.2x
Sektör medyanının %28 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.24x vs 1.29x
Sektörden %4 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.8x vs 9.0x
Sektörden %47 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%11.6 vs %13.8 WACC
ROIC 2.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%5.5 vs %8.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %5.5
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (2.20), TRAMA-99 çizgisi (2.21) ile yakın seviyede (%-0.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 2.20
TRAMA: 2.21
Difference: %-0.3
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
MHAR — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.