MHARAl Mahhar Holding Company Q.P.S.C.

🇶🇦 QSE
2.20
QAR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
78/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
61/100
Dalio Risk ?
88/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
QAR3.2
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
60/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (60/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte QAR13M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-10.8). İstikrarlı seyir.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-4.8 düştü. Şirket daralmada.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından QAR54M fazla. Borç riski düşük.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (QAR13M) ama FCF negatif (-QAR12M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.7. Makul değerleme aralığında.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.8. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 78/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%20.0
VaR 95% ?
%2.09
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%2.95
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.92
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%16.9
15.04.2026 → 29.07.2026
الانحراف ?
-0.24
Parametrik%2.09
Historik%1.86
Cornish-Fisher%2.12
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+49.6%
ROIC ?
11.6%
قيمة DCF ?
5.45
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-10.8 düşerek 12.9M QAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-9.3)
Hasılat çeyreklik %+4.0 büyüdü (248.3M QAR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-4.8)
Brüt kâr marjı düşük: %17.5
Net kâr marjı: %5.2
FAVÖK yatay seyrede (20.4M QAR)
FAVÖK marjı düşük: %8.2
Toplam borç %+16.0 arttı → 49.5M QAR
Net nakit pozisyonunda: -54.1M QAR (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.14x
Cari oran: 1.94x — yeterli likidite
Nakit %-29.7 azaldı → 103.6M QAR
İşletme nakit akışı negatif: -9.6M QAR
Serbest nakit akışı negatif: -12.3M QAR — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %3.5
ROA düşük: %1.9
Toplam varlıklar: 681.8M QAR (%-2.1)
Özkaynak: 364.7M QAR (%-4.6)
İşletme kârı pozitif: 8.9M QAR
Faiz karşılama oranı güçlü: 80.2x (Faiz: 254,448 QAR)
Ödenmiş sermaye: 207.0M QAR
Net işletme sermayesi pozitif: 228.9M QAR
İşletme sermayesi değişimi: %-8.3
CAPEX: 2.7M QAR (Hasılatın %1.1'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-0.3
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 2.21 QAR
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %69'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %5.2
Net kâr marjı %5.2 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -0.9 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %10.4
ROE %10.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %8.2
FAVÖK marjı %8.2 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %17.5
Hasılat başına brüt kâr %17.5. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %10.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %10.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 8.7x القطاع: 12.2x
F/K 8.7x — sektör medyanına (12.2x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.24x القطاع: 1.29x
PD/DD 1.24x — sektör medyanı (1.29x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 4.8x القطاع: 9.0x
EV/EBITDA 4.8x — sektör medyanının (9.0x) %47 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.94x
Cari oran 1.94x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.6x
Net Borç/EBITDA 0.6x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.14x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 38.5x
Faiz karşılama 38.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-4.8
Hasılat yıllık %-4.8 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-9.3
Net kâr yıllık %-9.3 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
78/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (78/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+49.6%
Artı %49.6 beklenen değer (3.27) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 3.09 | PD/DD hedefi: 2.35 | EV/EBITDA hedefi: 4.11 | DCF hedefi: 5.45
Damodaran Değerleme
61/100
Orta Damodaran skoru (61/100). ROIC (%11.6) – WACC (%13.8) farkı -2.2 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
88/100
Düşük borç riski (88/100). Faiz karşılama oranı 38.5x — güçlü. Borç/EBITDA 0.6x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 95/100 | Borç Servis: 98/100 | Kalite: 77/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%11.6
ROIC (%11.6) sermaye maliyetinin (13.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %13.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
5.45
DCF modeli 5.45 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %149.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 2.19
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
QAR3.2
Graham içsel değer: QAR3.2. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
8.7x vs 12.2x
Sektör medyanının %28 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.24x vs 1.29x
Sektörden %4 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.8x vs 9.0x
Sektörden %47 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%11.6 vs %13.8 WACC
ROIC 2.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%5.5 vs %8.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %5.5
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (2.20), TRAMA-99 çizgisi (2.21) ile yakın seviyede (%-0.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 2.20
TRAMA: 2.21
الفرق: %-0.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
MHAR — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.