MGMMGM Resorts

🇺🇸 US
Smart Money 26
28.60
USD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
66/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
62/100
Dalio Risk ?
34/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$19.5
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
72%
Сводка надежности Lothien
53/100
Lothien Sağlamlık: Orta (53/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 5 | Negatif: 4 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $292M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+133.7 arttı ($125M → $292M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+497.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 10.86x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($317M) kârın %109'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+40.8 arttı ($567M → $798M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 17.4. Pahalı değerleme.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-50.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%39.1
VaR 95% ?
%4.07
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%5.75
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%4.88
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%43.6
01.06.2026 → 16.10.2026
Асимметрия ?
1.26
Parametrik%4.07
Historik%3.18
Cornish-Fisher%2.66
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+79.9%
ROIC ?
3.0%
Значение DCF ?
397.88
Долговой цикл?
Daralma
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+133.7 artarak 292.4M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+497.4
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (4.5B USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+1.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %44.5
Net kâr marjı: %6.6
FAVÖK çeyreklik %+40.8 büyüdü (798.0M USD)
FAVÖK marjı: %17.9
Toplam borç: 29.8B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 27.3B USD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 11.87x
Cari oran: 1.33x — yeterli likidite
Nakit %+11.1 arttı → 2.5B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 558.8M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 317.4M USD
ROE: %11.6
ROA düşük: %0.7
Toplam varlıklar: 39.8B USD (%-3.8)
Özkaynak: 2.5B USD (%+3.3)
İşletme kârı pozitif: 302.2M USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 6.7x (Faiz: 119.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 251.6M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 1.1B USD
CAPEX: 241.4M USD (Hasılatın %5.4'i)
Son 3 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-26.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 38.65 USD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %11
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %6.6
Net kâr marjı %6.6 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +3.8 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %17.2
ROE %17.2 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %17.9
FAVÖK marjı %17.9 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %44.5
Hasılat başına brüt kâr %44.5. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %8.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %8.4'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Оценка
F/K Oranı 17.2x Сектор: 27.4x
F/K 17.2x — sektör medyanının (27.4x) %37 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 2.91x Сектор: 4.40x
PD/DD 2.91x — sektör medyanının (4.40x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 17.4x Сектор: 14.5x
EV/EBITDA 17.4x — sektör medyanının (14.5x) %20 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Задолженность
Cari Oran 1.33x
Cari oran 1.33x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 15.0x
Net Borç/EBITDA 15.0x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 11.87x
Borç/Özkaynak 11.87x — çok yüksek kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 5.2x
Faiz karşılama 5.2x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+1.0
Hasılat yıllık %1.0 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+497.4
Net kâr yıllık %497.4 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 225.5M). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr -50.3M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
66/100
İyi sağlamlık (66/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+79.9%
Artı %79.9 beklenen değer (52.24) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 87.12 | PD/DD hedefi: 46.55 | EV/EBITDA hedefi: 24.26 | DCF hedefi: 87.12
Damodaran Değerleme
62/100
Orta Damodaran skoru (62/100). ROIC (%3.0) – WACC (%3.1) farkı -0.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
34/100
Yüksek borç riski (34/100). Faiz karşılama oranı 5.2x — güçlü. Borç/EBITDA 15.0x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 0/100 | Borç Servis: 78/100 | Kalite: 57/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.0
ROIC (%3.0) sermaye maliyetinin (3.1%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %3.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
397.88
DCF modeli 397.88 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %1270.1 ucuz.
Mevcut fiyat: 29.04
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$19.5
Güncel fiyat Graham değerinin %32.9 üzerinde ($19.5) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
17.2x vs 27.4x
Sektör medyanının %37 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.91x vs 4.40x
Sektörden %34 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
17.4x vs 14.5x
Sektörden %20 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.0 vs %3.1 WACC
ROIC 0.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%2.4 vs %11.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %2.4
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (28.60), TRAMA-99 çizgisinin %26.0 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Цена:: 28.60
TRAMA: 38.65
Разница: %-26.0
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

MGM — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.