MFGSPublic Joint Stock Company "Slavneft-Megionneftegas"

🇷🇺 MOEX
306.00
RUB
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
33/100
Dalio Risk ?
51/100
Piotroski ?
Hesaplanamadı
Yetersiz çeyrek verisi: 4 mevcut, en az 5 gerekli
Graham ?
₽1,134.9
Ucuz
Active Metric?
3/4
Confidence?
59%
Lothien Robustness Summary
57/100
Lothien Sağlamlık: Orta (57/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₽1.2B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (₽1.2B) ama FCF negatif (-₽486M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 6.4. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.26. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük ROE
ROE: %4.0. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Çok Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%80.3
VaR 95% ?
%8.27
daily max loss
VaR 99% ?
%11.72
daily max loss
CVaR 95% ?
%9.41
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%66.8
19.03.2026 → 26.06.2026
Skewness ?
1.45
Parametrik%8.27
Historik%7.74
Cornish-Fisher%5.48
Return Distribution
Valuation
Potential?
+45.6%
ROIC ?
2.7%
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2021/12
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (1.2B RUB, %+0.0)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (36.2B RUB)
Brüt kâr marjı düşük: %5.5
Net kâr marjı düşük: %3.3
FAVÖK yatay seyrede (2.4B RUB)
FAVÖK marjı düşük: %6.7
Toplam borç: 31.6B RUB
Net borç: 31.4B RUB
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.27x
Cari oran: 1.23x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 258.8M RUB
Serbest nakit akışı negatif: -485.6M RUB — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %1.0
ROA düşük: %0.6
Toplam varlıklar: 204.6B RUB (%+0.0)
Özkaynak: 119.3B RUB (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 1.3B RUB
Ödenmiş sermaye: 99.5M RUB
Net işletme sermayesi pozitif: 15.5B RUB
CAPEX: 4.1B RUB (Hasılatın %11.3'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-1.8
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 311.57 RUB
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %3.3
Net kâr marjı %3.3 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %4.0
ROE %4.0 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %6.7
FAVÖK marjı %6.7 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %5.5
Hasılat başına brüt kâr %5.5. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-1.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-1.3'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
F/K Oranı 6.4x Sector: 10.1x
F/K 6.4x — sektör medyanının (10.1x) %37 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.26x Sector: 1.81x
PD/DD 0.26x — sektör medyanının (1.81x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 6.3x Sector: 4.9x
EV/EBITDA 6.3x — sektör medyanının (4.9x) %29 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.23x
Cari oran 1.23x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 3.2x
Net Borç/EBITDA 3.2x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.27x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 1.7x
Faiz karşılama 1.7x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Growth
No balance sheet data
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+45.6%
Artı %45.6 beklenen değer (445.53) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %59.
Bileşenler: FK hedefi: 483.96 | PD/DD hedefi: 918.00 | EV/EBITDA hedefi: 237.22
Damodaran Değerleme
33/100
Düşük Damodaran skoru (33/100). ROIC (%2.7) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
51/100
Orta düzey borç riski (51/100). Faiz karşılama oranı 1.7x — zayıf, kırılgan. Borç/EBITDA 3.2x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 76/100 | Borç Servis: 52/100 | Kalite: 74/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%2.7
ROIC (%2.7) sermaye maliyetinin (29.7%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %29.7
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
—
Yetersiz çeyrek verisi: 4 mevcut, en az 5 gerekli
Graham İçsel Değer
₽1,134.9
Graham içsel değer: ₽1,134.9. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
6.4x vs 10.1x
Sektör medyanının %37 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.26x vs 1.81x
Sektörden %86 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.3x vs 4.9x
Sektörden %29 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%2.7 vs %29.7 WACC
ROIC 27.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%3.3 vs %6.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %3.3
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (306.00), TRAMA-99 çizgisi (311.57) ile yakın seviyede (%-1.8). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 306.00
TRAMA: 311.57
Difference: %-1.8
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
MFGS — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.