MEZAMeza Qatar

🇶🇦 QSE
2.98
QAR
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
32/100
Zayıf
Neden bu skor?
Damodaran ?
19/100
Dalio Risk ?
65/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
QAR1.6
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
60/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (60/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte QAR16M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+10.7). İstikrarlı seyir.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.26x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (QAR16M) ama FCF negatif (-QAR95M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 16.9. Pahalı değerleme.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%24.0
VaR 95% ?
%2.52
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%3.55
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%2.98
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%17.3
29.10.2025 → 25.08.2026
Çarpıklık ?
1.56
Parametrik%2.52
Historik%2.31
Cornish-Fisher%1.54
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
-39.2%
ROIC ?
4.3%
DCF Değer ?
0.03
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+10.7 artarak 15.8M QAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+1.8)
Hasılat çeyreklik %+7.5 büyüdü (112.6M QAR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+9.5)
Brüt kâr marjı: %32.4
Brüt marj değişimi: %+2.7 puan
Net kâr marjı: %14.1
FAVÖK çeyreklik %+16.2 büyüdü (34.2M QAR)
FAVÖK marjı güçlü: %30.4
Toplam borç: 515.4M QAR
Net borç hasılatın üzerinde: 375.5M QAR
Borç/Özkaynak oranı: 0.72x
Cari oran güçlü: 2.26x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %-39.8 azaldı → 139.8M QAR
İşletme nakit akışı negatif: -25.0M QAR
Serbest nakit akışı negatif: -94.8M QAR — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %2.2
ROA düşük: %1.0
Toplam varlıklar: 1.5B QAR (%-0.9)
Özkaynak: 712.8M QAR (%+2.3)
İşletme kârı pozitif: 21.0M QAR
İşletme kârı büyüme: %+41.1
Faiz karşılama oranı güçlü: 24.3x (Faiz: 1.4M QAR)
Ödenmiş sermaye: 649.0M QAR
Net işletme sermayesi pozitif: 298.3M QAR
İşletme sermayesi değişimi: %-11.8
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %62.0 (69.7M QAR)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-4.9
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 3.13 QAR
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %14.1
Net kâr marjı %14.1 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +0.4 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %7.9
ROE %7.9 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %30.4
FAVÖK marjı %30.4 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %32.4
Hasılat başına brüt kâr %32.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-43.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-43.5'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Değerleme
F/K Oranı 26.2x Sektör: 12.3x
F/K 26.2x — sektör medyanının (12.3x) %113 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 2.74x Sektör: 1.21x
PD/DD 2.74x — sektör medyanının %127 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 16.9x Sektör: 12.0x
EV/EBITDA 16.9x — sektör medyanının (12.0x) %42 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Cari Oran 2.26x
Cari oran 2.26x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 3.7x
Net Borç/EBITDA 3.7x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.72x
Borç/Özkaynak 0.72x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 24.1x
Faiz karşılama 24.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+9.5
Hasılat yıllık %9.5 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+1.8
Net kâr yıllık %1.8 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
32/100
Zayıf sağlamlık (32/100). Değerleme metrikleri ve/veya borç profili olumsuz; dikkatli olmak gerekiyor.
Zayıf
Potansiyel
-39.2%
Eksi %39.2 beklenen değer (1.83) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 1.37 | PD/DD hedefi: 1.36 | EV/EBITDA hedefi: 2.13 | DCF hedefi: 0.75
Damodaran Değerleme
19/100
Düşük Damodaran skoru (19/100). ROIC (%4.3) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
65/100
Orta düzey borç riski (65/100). Faiz karşılama oranı 24.1x — güçlü. Borç/EBITDA 3.7x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 88/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%4.3
ROIC (%4.3) sermaye maliyetinin (10.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.03
DCF (0.03) güncel fiyatın %99.1 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 3.01
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
QAR1.6
Graham içsel değer: QAR1.6. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
26.2x vs 12.3x
Sektör medyanının %113 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.74x vs 1.21x
Sektörden %127 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
16.9x vs 12.0x
Sektörden %42 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%4.3 vs %10.9 WACC
ROIC 6.6 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%16.4 vs %31.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %16.4
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (2.98), TRAMA-99 çizgisi (3.13) ile yakın seviyede (%-4.9). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Fiyat:: 2.98
TRAMA: 3.13
Fark: %-4.9
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
MEZA — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.