MERMeren Energy Inc.

NORDIC
14.82
EUR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
51/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
39/100
Dalio Risk ?
68/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
Negatif HBK
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.1267 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
Active Metric?
3/4
Confidence?
64%
Lothien Robustness Summary
85/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (85/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 11 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €28M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+175.4 arttı (-€38M → €28M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+925.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+72.1 arttı (€102M → €176M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+183.8 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %31.8 → %43.4 (+11.7 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %16.2. Her 100€ satıştan 16€ kâr kalıyor.
Borç Azalıyor
Toplam borç çeyreklik %-21.8 düştü. Bilanço güçleniyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (€47M) kârın %165'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+118.4 arttı (€51M → €110M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 15.91. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 43.0. Pahalı değerleme.
Negatif ROE
ROE: %-13.7. Şirket özsermayesini eritiyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-90.2 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%38.7
VaR 95% ?
%3.91
daily max loss
VaR 99% ?
%5.57
daily max loss
CVaR 95% ?
%6.14
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%23.6
31.03.2026 → 24.06.2026
Skewness ?
-1.06
Parametrik%3.91
Historik%3.29
Cornish-Fisher%4.35
Return Distribution
Valuation
Potential?
-8.2%
ROIC ?
5.0%
DCF Value ?
8.12
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+175.4 artarak 28.4M EUR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+925.8
Hasılat çeyreklik %+72.1 büyüdü (175.6M EUR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+183.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %43.4
Brüt marj değişimi: %+11.7 puan
Net kâr marjı yüksek: %16.2
FAVÖK çeyreklik %+118.4 büyüdü (110.3M EUR)
FAVÖK marjı güçlü: %62.8
Toplam borç %-21.8 azaldı → 260.9M EUR
Net borç hasılatın üzerinde: 191.5M EUR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.41x
Cari oran: 1.14x — yeterli likidite
Nakit %-51.9 azaldı → 69.3M EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 60.1M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 46.9M EUR
ROE düşük: %4.5
ROA düşük: %1.7
Toplam varlıklar %-7.0 küçüldü → 1.6B EUR
Özkaynak: 629.8M EUR (%+1.0)
İşletme kârı pozitif: 71.5M EUR
İşletme kârı büyüme: %+185.1
Faiz karşılama oranı güçlü: 18.4x (Faiz: 6.0M EUR)
Ödenmiş sermaye: 676.1M EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 32.0M EUR
İşletme sermayesi değişimi: %-56.7
CAPEX: 13.1M EUR (Hasılatın %7.5'i)
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+4.3
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 14.21 EUR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %16
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %16.2
Net kâr marjı %16.2 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +53.1 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-13.7
ROE %-13.7 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %62.8
FAVÖK marjı %62.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %43.4
Hasılat başına brüt kâr %43.4. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %27.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %27.6'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
PD/DD Oranı 15.91x Sector: 9.66x
PD/DD 15.91x — sektör medyanının %65 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 43.0x Sector: 59.9x
EV/EBITDA 43.0x — sektör medyanı (59.9x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 1.14x
Cari oran 1.14x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 1.1x
Net Borç/EBITDA 1.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.41x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 8.7x
Faiz karşılama 8.7x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+183.8
Hasılat yıllık %183.8 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+925.8
Net kâr yıllık %925.8 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
51/100
Orta düzey sağlamlık (51/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-8.2%
Eksi %8.2 beklenen değer (13.61) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 9.03 | EV/EBITDA hedefi: 20.65 | DCF hedefi: 8.12
Damodaran Değerleme
39/100
Düşük Damodaran skoru (39/100). ROIC (%5.0) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
68/100
Orta düzey borç riski (68/100). Faiz karşılama oranı 8.7x — güçlü. Borç/EBITDA 1.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 89/100 | Borç Servis: 78/100 | Kalite: 36/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%5.0
ROIC (%5.0) sermaye maliyetinin (8.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %8.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
8.12
DCF (8.12) güncel fiyatın %45.2 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 14.82
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.1267 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
⚖️ Sector Comparison
PD/DD Oranı
15.91x vs 9.66x
Sektörden %65 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
43.0x vs 59.9x
Sektörden %28 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%5.0 vs %8.8 WACC
ROIC 3.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%-13.2 vs %36.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %-13.2
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (14.82), TRAMA-99 çizgisi (14.21) ile yakın seviyede (%+4.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 14.82
TRAMA: 14.21
Difference: %+4.3
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
MER — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.