MERMeren Energy Inc.

NORDIC
14.82
EUR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
51/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
39/100
Dalio Risk ?
68/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
Negatif HBK
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.1267 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
64%
ملخص متانة لوذيان
85/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (85/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 11 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €28M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+175.4 arttı (-€38M → €28M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+925.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+72.1 arttı (€102M → €176M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+183.8 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %31.8 → %43.4 (+11.7 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %16.2. Her 100€ satıştan 16€ kâr kalıyor.
Borç Azalıyor
Toplam borç çeyreklik %-21.8 düştü. Bilanço güçleniyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (€47M) kârın %165'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+118.4 arttı (€51M → €110M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 15.91. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 43.0. Pahalı değerleme.
Negatif ROE
ROE: %-13.7. Şirket özsermayesini eritiyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-90.2 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%38.7
VaR 95% ?
%3.91
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.57
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.14
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%23.6
31.03.2026 → 24.06.2026
الانحراف ?
-1.06
Parametrik%3.91
Historik%3.29
Cornish-Fisher%4.35
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-8.2%
ROIC ?
5.0%
قيمة DCF ?
8.12
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+175.4 artarak 28.4M EUR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+925.8
Hasılat çeyreklik %+72.1 büyüdü (175.6M EUR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+183.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %43.4
Brüt marj değişimi: %+11.7 puan
Net kâr marjı yüksek: %16.2
FAVÖK çeyreklik %+118.4 büyüdü (110.3M EUR)
FAVÖK marjı güçlü: %62.8
Toplam borç %-21.8 azaldı → 260.9M EUR
Net borç hasılatın üzerinde: 191.5M EUR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.41x
Cari oran: 1.14x — yeterli likidite
Nakit %-51.9 azaldı → 69.3M EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 60.1M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 46.9M EUR
ROE düşük: %4.5
ROA düşük: %1.7
Toplam varlıklar %-7.0 küçüldü → 1.6B EUR
Özkaynak: 629.8M EUR (%+1.0)
İşletme kârı pozitif: 71.5M EUR
İşletme kârı büyüme: %+185.1
Faiz karşılama oranı güçlü: 18.4x (Faiz: 6.0M EUR)
Ödenmiş sermaye: 676.1M EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 32.0M EUR
İşletme sermayesi değişimi: %-56.7
CAPEX: 13.1M EUR (Hasılatın %7.5'i)
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+4.3
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 14.21 EUR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %16
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %16.2
Net kâr marjı %16.2 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +53.1 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-13.7
ROE %-13.7 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %62.8
FAVÖK marjı %62.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %43.4
Hasılat başına brüt kâr %43.4. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %27.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %27.6'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
PD/DD Oranı 15.91x القطاع: 9.66x
PD/DD 15.91x — sektör medyanının %65 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 43.0x القطاع: 59.9x
EV/EBITDA 43.0x — sektör medyanı (59.9x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 1.14x
Cari oran 1.14x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 1.1x
Net Borç/EBITDA 1.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.41x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 8.7x
Faiz karşılama 8.7x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+183.8
Hasılat yıllık %183.8 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+925.8
Net kâr yıllık %925.8 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
51/100
Orta düzey sağlamlık (51/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-8.2%
Eksi %8.2 beklenen değer (13.61) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 9.03 | EV/EBITDA hedefi: 20.65 | DCF hedefi: 8.12
Damodaran Değerleme
39/100
Düşük Damodaran skoru (39/100). ROIC (%5.0) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
68/100
Orta düzey borç riski (68/100). Faiz karşılama oranı 8.7x — güçlü. Borç/EBITDA 1.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 89/100 | Borç Servis: 78/100 | Kalite: 36/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%5.0
ROIC (%5.0) sermaye maliyetinin (8.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %8.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
8.12
DCF (8.12) güncel fiyatın %45.2 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 14.82
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.1267 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
PD/DD Oranı
15.91x vs 9.66x
Sektörden %65 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
43.0x vs 59.9x
Sektörden %28 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%5.0 vs %8.8 WACC
ROIC 3.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%-13.2 vs %36.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %-13.2
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (14.82), TRAMA-99 çizgisi (14.21) ile yakın seviyede (%+4.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 14.82
TRAMA: 14.21
الفرق: %+4.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
MER — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.