MDLZMondelez International

🇺🇸 US
Smart Money 45
63.91
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
60/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
41/100
Dalio Risk ?
52/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Güncel cari oran verisi eksik (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8); dönen varlık verisi eksik → devir hızı hesaplanamadı (C9)
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
67%
ملخص متانة لوذيان
72/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (72/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 1 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $1.6B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+177.4 arttı ($560M → $1.6B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+142.4 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 19.5. Pahalı değerleme.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%23.5
VaR 95% ?
%2.41
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.42
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.88
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%18.0
20.10.2025 → 07.01.2026
الانحراف ?
0.23
Parametrik%2.41
Historik%2.33
Cornish-Fisher%2.29
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+6.9%
ROIC ?
5.8%
قيمة DCF ?
57.44
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+177.4 artarak 1.6B USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+142.4
Ödenmiş sermaye: 1.3B USD
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+10.0 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 58.12 USD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %13.7
ROE %13.7 — orta düzey özkaynak getirisi.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %6.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %6.6'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 23.2x القطاع: 25.4x
F/K 23.2x — sektör medyanına (25.4x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 3.18x القطاع: 3.78x
PD/DD 3.18x — sektör medyanı (3.78x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 19.5x القطاع: 15.1x
EV/EBITDA 19.5x — sektör medyanının (15.1x) %29 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 0.54x
Cari oran 0.54x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 4.1x
Net Borç/EBITDA 4.1x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.84x
Borç/Özkaynak 0.84x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 8.6x
Faiz karşılama 8.6x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+8.2
Hasılat yıllık %8.2 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+142.4
Net kâr yıllık %142.4 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 1.2B). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 791.3M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
60/100
İyi sağlamlık (60/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+6.9%
Artı %6.9 beklenen değer (68.55) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 88.47 | PD/DD hedefi: 81.19 | EV/EBITDA hedefi: 49.63 | DCF hedefi: 57.44
Damodaran Değerleme
41/100
Düşük Damodaran skoru (41/100). ROIC (%5.8) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
52/100
Orta düzey borç riski (52/100). Faiz karşılama oranı 8.6x — güçlü. Borç/EBITDA 4.1x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 52/100 | Borç Servis: 64/100 | Kalite: 76/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%5.8
ROIC (%5.8) sermaye maliyetinin (6.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %6.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
57.44
DCF (57.44) güncel fiyatın %10.4 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 64.10
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Toplam varlık verisi eksik → ROA hesaplanamadı (C2)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
23.2x vs 25.4x
Sektör medyanının %9 altında — ucuz
PD/DD Oranı
3.18x vs 3.78x
Sektörden %16 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
19.5x vs 15.1x
Sektörden %29 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%5.8 vs %6.9 WACC
ROIC 1.0 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%6.6 vs %13.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %6.6
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (63.91), TRAMA-99 çizgisinin %10.0 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 63.91
TRAMA: 58.12
الفرق: %+10.0
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

MDLZ — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.